Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USCG wyładowuje kontrabandę

Marynarka wojenna, Służby państwowe, Strategia i polityka, 12 grudnia 2017

Załoga okrętu patrolowego USCGC Escanaba Straży Wybrzeża USA wyładowała w Port Everglades ładunek ponad 12 t kokainy przechwyconej przemytnikom na wodach Oceanu Spokojnego.

Załoga okrętu patrolowego USCGC Escanaba przygotowuje się do wyładowania ponad 12 t kokainy w Port Everglades / Zdjęcie: Petty Officer 3rd Class Eric Woodall, USCG

W Port Everglades wyładowano 12,4 t kokainy o rynkowej wartości 378 mln USD (1,3 mld zł). Narkotyki przechwycono podczas operacji patrolowych Straży Wybrzeża USA (USCG) i marynarki wojennej Kanady, prowadzonych na wschodnich wodach Oceanu Spokojnego w okresie od połowy października do końca listopada.

W operacjach antynarkotykowych uczestniczyły okręty patrolowe USCG: USCGC Spencer (WMEC 905), USCGC Escanaba (WMEC 907, USCG dostarcza kontrabandę do Port Everglades, 2017-08-11) i USCGC Thetis (WMEC 910), typu Famous oraz kanadyjski patrolowiec HMCS Nanaimo (MM 702), typu Kingston. Zatrzymań i przeszukań jednostek morskich, które miały służyć do przemytu narkotyków, dokonywano na wodach nieopodal wybrzeży państw Ameryki Środkowej i Południowej.

Większość okrętów, które uczestniczyły w jesiennej operacji atynarkotykowej należy do jednego z dwóch typoszeregów patrolowców USCG, Famous i Reliance, które w najbliższych latach będą systematycznie wycofywane ze służby. Ich miejsce zajmą jednostki typu Heritage, budowane przez Eastern Shipbuilding Group w ramach programu Offshore Patrol Cutter (Sea Giraffe dla nowych patrolowców USCG, 2017-10-09). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.