Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCG wyładowuje kontrabandę

Marynarka wojenna, Służby państwowe, Strategia i polityka, 12 grudnia 2017

Załoga okrętu patrolowego USCGC Escanaba Straży Wybrzeża USA wyładowała w Port Everglades ładunek ponad 12 t kokainy przechwyconej przemytnikom na wodach Oceanu Spokojnego.

Załoga okrętu patrolowego USCGC Escanaba przygotowuje się do wyładowania ponad 12 t kokainy w Port Everglades / Zdjęcie: Petty Officer 3rd Class Eric Woodall, USCG

W Port Everglades wyładowano 12,4 t kokainy o rynkowej wartości 378 mln USD (1,3 mld zł). Narkotyki przechwycono podczas operacji patrolowych Straży Wybrzeża USA (USCG) i marynarki wojennej Kanady, prowadzonych na wschodnich wodach Oceanu Spokojnego w okresie od połowy października do końca listopada.

W operacjach antynarkotykowych uczestniczyły okręty patrolowe USCG: USCGC Spencer (WMEC 905), USCGC Escanaba (WMEC 907, USCG dostarcza kontrabandę do Port Everglades, 2017-08-11) i USCGC Thetis (WMEC 910), typu Famous oraz kanadyjski patrolowiec HMCS Nanaimo (MM 702), typu Kingston. Zatrzymań i przeszukań jednostek morskich, które miały służyć do przemytu narkotyków, dokonywano na wodach nieopodal wybrzeży państw Ameryki Środkowej i Południowej.

Większość okrętów, które uczestniczyły w jesiennej operacji atynarkotykowej należy do jednego z dwóch typoszeregów patrolowców USCG, Famous i Reliance, które w najbliższych latach będą systematycznie wycofywane ze służby. Ich miejsce zajmą jednostki typu Heritage, budowane przez Eastern Shipbuilding Group w ramach programu Offshore Patrol Cutter (Sea Giraffe dla nowych patrolowców USCG, 2017-10-09). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.