Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USCG dostarcza kontrabandę do Port Everglades

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 sierpnia 2017

Okręt Straży Wybrzeża USA dostarczył do Port Everglades ładunek kokainy zarekwirowanej przemytnikom na wschodnich wodach Oceanu Spokojnego.

Na Florydzie wyładowano 3,1 t kokainy zarekwirowanej przemytnikom na wschodnich wodach Oceanu Spokojnego / Zdjęcie: Petty Officer 3rd Class Jon-Paul Rios, USCG

W Port Everglades na Florydzie wyładowano w poniedziałek ładunek 3,1 t kokainy o wartości ok. 85 mln USD (309 mln zł). Narkotyki przetransportowano do USA na pokładzie okrętu patrolowego USCGC Escanaba (WMEC-907), typu Famous.

Wyładowany w Port Everglades ładunek przechwycono na wschodnich wodach Oceanu Spokojnego. Narkotyki zarekwirowały załogi USCGC Escanaba i okrętu patrolowego USCGC Decisive (WMEC-629), typu Reliance. Patrolowce Straży Wybrzeża USA (USCG) regularnie patrolują akweny, przez które przebiegają szlaki przemytu narkotyków i innych substancji odurzających z Ameryki Łacińskiej do USA (Sukces antynarkotykowy USCG, 2017-03-30).

W przyszłości miejsce w linii okrętów typu Famous i Reliance zajmą jednostki pozyskiwane w ramach programu Offshore Patrol Cutter. Zakłada on kupno 25 nowoczesnych patrolowców. Ich bodowę zlecono Eastern Shipbuilding Group z Panama City na Florydzie, która jest właśnie w trakcie prac nad szczegółowym projektem OPC (Ocena projektu Offshore Patrol Cutter , 2017-07-28). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.