Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCGC Munro wejdzie do służby

Marynarka wojenna, 30 marca 2017

Nowy okręt patrolowy Straży Wybrzeża USA, USCGC Munro, zostanie przyjęty do służby w sobotę.

Po przyjęciu do służby USCGC Munro skieruje się do Almeda w Kalifornii, gdzie będzie stacjonował / Zdjęcie: USCG

Okręt patrolowy USCGC Munro (WMSL 755), typu Legend, wszedł wczoraj do portu morskiego w Seattle. W sobotę odbędzie się tam ceremonia przyjęcia jednostki do służby. Patrolowiec dotarł do największego miasta stanu Waszyngton po kilkumiesięcznej podróży zapoczątkowanej w Pascagoula w Mississippi (USCGC Munro w drodze do Seattle, 2017-02-03).

USCGC Munro jest 6. okrętem patrolowym typu Legend zbudowanym dla USCG (Chrzest USCGC Kimball, 2017-03-07). Jesienią ub.r. zakończono testy odbiorcze jednostki (Zakończono testy odbiorcze USCGC Munro, 2016-10-11). Patrolowiec nazwano dla uhonorowania jednego z marynarzy USCG, który zginął 27 września 1942, podczas działań bojowych na wyspie Guadalcanal, na Oceanie Spokojnym. W uznaniu zasług pośmiertnie odznaczono go Medalem Honoru.

Okręty patrolowe typu Legend powstają w ramach programu National Security Cutter. Patrolowce mają 127 m długości i 16 m szerokości. Wypierają 4600 t. i rozwijają 28 w. Zasięg wynosi ok. 22 tys. km. Uzbrojono je m.in. w 57-mm armatę i pojedynczy 20-mm zestaw obrony bezpośredniej Phalanx, a także cztery 12,7-mm wkm i dwa 7,62-mm km M240B. Obserwację przestrzeni powietrznej umożliwia trójwspółrzędny radar wieloczynnościowy Airbus Defence and Space TRS-3D. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.