Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCGC James w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 sierpnia 2015

Jutro w Bostonie przyjęty do służby zostanie USCGC James, 5. kuter patrolowy typu Legend należący do Straży Wybrzeża USA.

Już jutro służbę rozpocznie USCGC James, 5. amerykański kuter patrolowy typu Legend / Zdjęcie: USCG

Ceremonia przyjęcia do służby USCGC James (WMSL 754) odbędzie się jutro na terenie Coast Guard Base Boston. Udział w uroczystości wezmą m.in. adm. Paul F. Zukunft, dowódca Straży Wybrzeża USA (USCG), a także p. Charlene James Benoit - sponsorka okrętu.

USCGC James nazwano ku pamięci kpt. Joshuy Jamesa, jednego z najbardziej zasłużonych ratowników morskich w historii USA i człowieka, który miał duży wpływ na utworzenie USCG w jej obecnym kształcie. W trakcie swojej kariery James uratował życie ponad 600 osobom.

Budowa patrolowca rozpoczęła się wiosną 2013. Zwodowano go już po roku prac stoczniowych. W czerwcu 2015 USCG oficjalnie odebrała okręt od Huntington Ingalls Industries (HII) z Pascagoula w Mississippi (USCGC James przekazany, 2015-06-10). W ostatnich tygodniach jednostka przeszła serię testów morskich (USCGC James coraz bliżej służby, 2015-07-19).

Po przyjęciu do służby USCGC James będzie stacjonował w Charleston, w Karolinie Południowej. Dołączy do USCGC Hamilton (WMSL 753), czwartego kutra patrolowego typu Legend, który rozpoczął służbę w grudniu 2014 (Pierwszy atlantycki Legend, 2014-12-10).

USCG wprowadzi do służby co najmniej 8 kutrów patrolowych typu Legend (Zlecenie na 8. kuter typu Legend, 2015-04-01). Okręty budowane są przez HII w ramach programu National Security Cutter. Zastępują wycofywane ze służby jednostki typu Hamilton (Uzbrojenie filipińskich fregat, 2014-08-20; Drugi Hamilton dla Nigerii, 2015-01-06).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.