Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Odbiór USCGC Oliver F. Berry

Marynarka wojenna, 29 czerwca 2017

Straż Wybrzeża USA odebrała okręt patrolowy USCGC Oliver F. Berry.

USCGC Oliver F. Berry będzie pierwszym okrętem patrolowym typu Sentinel rozmieszczonym na Hawajach. Przyjęte już do służby jednostki stacjonują w Miami i Key West na Florydzie, Portoryko, Cape May w New Jersey i Ketchikan na Alasce / Zdjęcie: USCG

Odbioru okrętu patrolowego USCGC Oliver F. Berry (WPC 1124), typu Sentinel dokonano dziś w Key West na Florydzie. W najbliższych miesiącach patrolowiec przejdzie do nowego portu macierzystego w Honolulu na Hawajach, gdzie w październiku odbędzie się ceremonia przyjęcia go do służby.

USCGC Oliver F. Berry jest 24. okrętem patrolowym typu Sentinel zbudowanym dla Straży Wybrzeża USA (USCG) przez stocznię Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie. Dotąd USCG zleciła produkcję 44 patrolowców tego typoszeregu, z których 22 przyjęto już do służby (USCGC Bailey T. Barco w linii, 2017-06-21). Jednostki pozyskiwane są w ramach programu Fast Response Cutter. Ogołem USCG chce zakupić 58 okrętów tego typu (Zamówienie na kolejne Sentinele, 2017-06-23).

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm oraz systemy wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR), wyprodukowane przez L-3 Communications (Systemy dowodzenia dla kutrów typu Sentinel, 2016-07-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.