Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekazanie dowodzenia w PKW Łotwa

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 18 grudnia 2017

14 grudnia w Camp Adazi na Łotwie odbyła się ceremonia przekazania obowiązków pomiędzy dowódcą I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa, mjr Markiem Potorskim, a jego następcą, dowódcą II zmiany, mjr Leszkiem Woźnym.

II zmiana PKW Łotwa przejęła obowiązki wypełniania mandatu polskiej misji wojskowej na Łotwie / Zdjęcie: ppor. Małgorzata Zakrzewska, 9. BBKPanc.

Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych podczas uroczystości reprezentował ppłk Michał Rychcik. W wydarzeniu udział wzięli też: ambasador RP na Łotwie, Ewa Dębska, Attaché Obrony w Rydze, płk Roman Opalach, Dowódca Brygady Łotewskiej, płk Ilmars Lejins, Dowódca Kanadyjskiej Batalionowej Grupy Bojowej, ppłk Wade Rutland i dowódcy kontyngentów wchodzący w skład Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej z Hiszpanii, Włoch, Albanii, i Słowenii.

Polski Kontyngent Wojskowy Łotwa utworzono na bazie 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1. Brygady Logistycznej z Bydgoszczy (Pożegnanie II zmiany PKW Łotwa, 2017-12-08). Kontyngent liczy 160 żołnierzy i wchodzi w skład Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim, sformowanej w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności sił Sojuszu Północnoatlantyckiego (Rotacja I zmiany PKW Łotwa, 2017-12-05).

Na przełomie maja i czerwca 9. BBKPanc. skierowała na Łotwę pododdział w sile kompani czołgów z plutonami logistycznymi. Zasadniczy sprzęt kontyngentu stanowią: czołgi PT-91 Twardy i wozy dowodzenia. Czas rotacyjnej służby wynosi sześć miesięcy (Pożegnanie PKW Łotwa, 2017-05-30).

Na podstawie informacji ppor. Małgorzaty Zakrzewskiej, 9. BBKPanc.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.