Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kanadyjczycy opuścili Rumunię

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 stycznia 2018

135 oficerów i żołnierzy i 4 samoloty wielozadaniowe CF-188 Hornet z 409 Tactical Fighter Squadron Royal Canadian Air Force (królewskich wojsk lotniczych Kanady) dotarło do bazy Forţelor Aeriene Române (wojsk lotniczych Rumunii) Mihail Kogălniceanu w pobliżu Konstancy już 20 sierpnia 2017 (Kanadyjczycy zluzowali Brytyjczyków , 2017-08-30).

Kanadyjskie Hornety zakończyły misję w Rumunii 31 grudnia 2017 / Zdjęcie: Sébastien Raffin, MO Kanady

Od 31 sierpnia do 31 grudnia 2017 Kanadyjczycy wspierali ochronę przestrzeni powietrznej Rumunii, wykonując wspólne loty z rumuńskimi samolotami MiG-21 LanceR i F-16 oraz śmigłowcami Puma (Ostatnie F-16MLU dla Rumunii, 2017-10-02). W ćwiczeniach niekiedy brały udział także portugalskie F-16, amerykańskie Blackhawki i AWACS-y NATO oraz okręty marynarki wojennej Rumunii i Francji, operujące na Morzu Czarnym. Kanadyjczycy prowadzili też regularne szkolenia dla Rumunów obejmujące wsparcie medyczne, bezpieczeństwo lotów, obsługę samolotów, dowodzenie i kierowanie oraz działania policyjne.

Kanada i Rumunia są bliskimi partnerami w NATO. Kanadyjskie siły zbrojne z dumą uczestniczyły we wspólnych działaniach obronnych wspierających misję NATO Air Policing w Rumunii – powiedział gen. broni Stephen Bowes, dowódca kanadyjskiego dowództwa operacji połączonych.

Ta misja była wyjątkową szansą i powodem do dumy dla całego kontyngentu. Zaszczytem było przyczynić się do wzmocnienia NATO w tak znaczący sposób, działając razem z naszymi rumuńskimi sojusznikami – dodał dowódca kanadyjskiego kontyngentu ppłk Mark Hickey.

Od końca kwietnia zadania wsparcia obrony przestrzeni powietrznej Rumunii wykonywać będzie ponownie kontyngent Royal Air Force Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych Wielkiej Brytanii), wyposażony w wielozadaniowe samoloty bojowe Eurofighter Typhoon.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.