Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjskie Typhoony w Rumunii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 25 kwietnia 2017

W bazie Mihail Kogălniceanu wylądował kontyngent brytyjskich wojsk lotniczych, który będzie patrolował przestrzeń powietrzną Rumunii.

Przez najbliższe 4 miesiące brytyjskie Typhoony wspomogą Rumunów w patrolowaniu przestrzeni powietrznej kraju / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Wczoraj z bazy Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych Wielkiej Brytanii) Coningsby wystartowały cztery wielozadaniowe samoloty bojowe Eurofighter Typhoon ze składu 3 (F) squadronu, kierując się do Rumunii. Razem z nimi udało się tam także ok. 150 oficerów i żołnierzy, tworzących 135 Ekspedycyjne Skrzydło Lotnictwa (EAW).

Po kilkugodzinnym locie Typhoony wylądowały w bazie Forţelor Aeriene Române (wojsk lotniczych Rumunii) Mihail Kogălniceanu w pobliżu Konstancy. – Jestem bardzo zadowolony z niezwykle ciepłego powitania, przez naszych rumuńskich gospodarzy i amerykańskich sojuszników stacjonujących w tutejszej bazie – powiedział dowódca 135 EAW Wing Commander Coe.

135 EAW zostało przebazowane do Rumunii w ramach środków bezpieczeństwa NATO. Brytyjczycy pozostaną w Rumunii do 31 sierpnia, wykonując misje Air Policing razem z rumuńskimi kolegami, którzy użytkują samoloty MiG-21 LanceR (Rumuńskie MiG-21 będą bronić kraju, 2013-07-16).

Działania patroli RAF i FAR będą koordynowane przez Centrum Połączonych Operacji Lotniczych (CAOC) w hiszpańskim Torrejon. Obecnie Typhoony wykonują loty zapoznawcze w rumuńskiej przestrzeni powietrznej. Wcześniej brytyjskie samolot pełniły podobne misje, strzegąc państw bałtyckich (Rotacje kontyngentów BAP, 2015-08-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.