Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Włosi rozpoczęli służbę w Ämari

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 11 stycznia 2018

W bazie Ämari w Estonii odbyła się 10 stycznia uroczystość przekazania obowiązków obrony przestrzeni powietrznej Estonii, Litwy i Łotwy. Kontyngent Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch) zluzował kolegów z wojsk lotniczych Belgii, którzy przebywali w Estonii od początku września ub. r. Włochy są krajem wspomagającym obecną rotację, której przewodzą Duńczycy, stacjonujący w litewskich Szawlach (Duńczycy na straży państw bałtyckich , 2018-01-08).

Włochy są krajem wspomagającym obecną rotację Baltic Air Policing / Zdjęcie: MO Estonii

W skład włoskiego kontyngentu wchodzą 4 wielozadaniowe samoloty bojowe Eurofighter ze składu 36° Stormo (skrzydła) z Gioia del Colle. Poprzednio Aeronautica Militare wykonywały misje Baltic Air Policing od 1 stycznia do 1 września 2015, stacjonując w Szawlach.

Podczas uroczystości Prezydent Republiki Estońskiej, pani Kersti Kaljulaid podziękowała belgijskim lotnikom za zapewnienie bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej Estonii i pozostałych krajów bałtyckich w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Wasz udział w tej rotacji był świetnym przykładem sojuszniczej solidarności, a także przykładem belgijskich zdolności – powiedziała prezydent Kaljulaid.

Kersti Kaljulaid z zadowoleniem powitała także w Ämari włoskich lotników, mówiąc, że współpraca estońsko-włoska jest doskonałym przykładem wyzwań stojących przed NATO i ich rozwiązywania. Włochy wysyłają swoje samoloty do zbiorowej obrony wschodniej flanki NATO, a estońscy żołnierze aktywnie uczestniczą w operacjach zarządzania kryzysowego na południowej flance Sojuszu – dodała prezydent Kaljulaid.

Reprezentujący Dowództwo Sojuszniczych Wojsk Lotniczych, zastępca dowódcy Mobilnego Centrum Dowodzenia i Kierowania Operacjami Lotniczymi generał brygady Roberto Di Marco podziękował również belgijskiemu kontyngentowi za jego wkład i powitał kontyngent włoski. Misja w Ämari ma dwojaki charakter: w ramach środków zapewnienia bezpieczeństwa podkreśla zaangażowanie NATO, a także zdolność do dostosowywania naszego defensywnego odstraszania. Kontyngenty działające w ramach misji Air Policing prowadzą zbiorową obronę, zapewniają integralność przestrzeni powietrznej i zapewniają wspólny standard bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej w obszarze odpowiedzialności NATO – powiedział gen. Di Marco.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.