Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowy wzrost Wizz Air

Lotnictwo cywilne, 18 stycznia 2018

József Váradi, prezes Wizz Air (na zdjęciu w środku), powiedział: 2017 był rokiem ogromnego rozwoju dla Wizz Air. Zanotowaliśmy znaczący wzrost we wszystkich obszarach działalności firmy tym samym umieszczając Wizz wśród najszybciej rozwijających się linii lotniczych i tworząc solidne podstawy do dalszej ekspansji w następnej dekadzie. Dzięki naszemu sprawdzonemu, ultraniskokosztowemu modelowi biznesowemu, wysoko wykwalifikowanej załodze, młodej i nowoczesnej flocie oraz doskonałej obsłudze, jesteśmy idealnym wyborem dla klientów we wszystkich krajach, w których działamy i możemy nadal dynamicznie rozwijać się oferując jeszcze więcej możliwości w Europie i nie tylko.

/ Zdjęcie: Wizz Air

W 2017 ponad 28 milionów pasażerów podróżowało na niskokosztowych trasach Wizz Air, co stanowi wzrost o 24% w porównaniu z 2016. Do floty linii dołączyło 13 Airbusów A321 i jeden A320. Obecnie Wizz Air ma w sumie 88 samolotów. Rozszerzenie floty pozwoliło na utworzenie 600 nowych miejsc pracy w linii.

Wizz Air zatrudnia zespół ponad 3500 osób pracujących w bazach na 27 lotniskach w 15 krajach, wraz z dwiema najnowszymi bazami w Londynie-Luton i Warnie. W minionym roku przewoźnik nadal rozwijał swoją siatkę połączeń rozpoczynając działalność na 7 kolejnych lotniskach i uruchamiając ponad 100 nowych tras. Obecnie w jego ofercie jest prawie 600 tras do 145 miejsc w 44 krajach.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było podpisanie z Airbusem największego zamówienia na zakup kolejnych 146 samolotów z rodziny A320 neo. Wraz z postanowieniami nowej umowy, po zatwierdzeniu przez akcjonariuszy spółki, liczba Airbusów zamówionych przez Wizz wzrośnie do 282. Dostawy potrwają do końca 2026.

Podkreślając swoje zaangażowanie w zapewnianie doskonałej jakości usług, Wizz Air powiększył o 50% wymiary bezpłatnego bagażu, usprawnił działanie platform online, w tym nowoczesnej strony internetowej i aplikacji mobilnej oraz wzbogacił ofertę o innowacyjne produkty (Fare Lock, Flexible Travel Partner).

8,1 mln pasażerów wybrało podróże z Wizz na trasach w polskiej siatce połączeń w 2017, co stanowi wzrost o 17% w porównaniu z poprzednim rokiem. W bieżącym roku Wizz Air będzie dysponować łącznie 25 samolotami w Polsce, a zespół pracowników będzie składać się z ponad 1000 osób zatrudnionych w pięciu bazach: w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto przewoźnik oferuje niskokosztowe połączenia ze Szczecina, Lublina oraz Olsztyna-Mazur. Wraz z 19 nowymi trasami uruchomionymi w 2018, polska siatka połączeń Wizz Air składa się ze 165 tras do 30 krajów (Nowa trasa Wizz Air z Wrocławia , 2018-01-16).

W ubiegłym roku Wizz otworzył 11 nowych tras z Lotniska Chopina i przewiózł 2,44 mln pasażerów na trasach w warszawskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 25% w porównaniu z 2016. W ramach rozwoju swojej działalności, WIZZ ogłosił umieszczenie ósmego samolotu w bazie w Warszawie w 2018, tworząc tym samym 36 nowych miejsc pracy w linii. Oferta Wizz Air z Warszawy wzbogaca się w tym roku o dwa kolejne kierunki – zostaną uruchomione loty do Bordeaux i Podgoricy. Linia lata obecnie z Warszawy na 48 niskokosztowych trasach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra