Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie INS Karanj

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 stycznia 2018

W Indiach zwodowano dziś trzeci okręt podwodny typu Kalvari.

INS Karanj podczas dzisiejszej ceremonii wodowania / Zdjęcie: MO Indii

Dziś w Mumbaju odbyła się ceremonia wodowania okrętu podwodnego INS Karanj (S52), typu Kalvari. Wydarzenie zorganizowano na terenie stoczni Mazagon Dock Shipbuilders Limited (MDL), która odpowiadała za budowę jednostki. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele dowództwa marynarki wojennej Indii oraz inni zaproszeni goście.

W najbliższych miesiącach INS Karanj przejdzie prace wykończeniowe. Poprzedzą one bezpośrednio próby prowadzone w basenie portowym oraz testy morskie, podczas których sprawdzone zostanie funkcjonowanie systemów i urządzeń pokładowych okrętu.

INS Karanj jest trzecim okrętem podwodnym typu Kalvari zbudowanym dla marynarki wojennej Indii. Pierwsza z jednostek, INS Kalvari (S50), została przyjęta do służby w grudniu 2017 (INS Kalvari w linii, 2017-12-14). Druga, INS Khanderi (S51) przechodzi testy morskie. Zakłada się, że okręt znajdzie się w linii w marcu (Kolejne testy morskie INS Khanderi, 2017-10-04).

Marynarka wojenna Indii pozyska co najmniej sześć OP typu Kalvari. Okręty oparte są na projekcie jednostek typu Scorpène. Za ich budowę odpowiada wspomniane MDL, które współpracuje w tym procesie z francuską Naval Group, właścicielem praw do projektu OP. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.