Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oferta na kolejne OP typu Kalvari

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 stycznia 2017

Ministerstwo obrony Indii miało otrzymać ofertę zakupu kolejnych 3 konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Kalvari.

Indie otrzymały ofertę zakupu 3 nowych okrętów podwodnych typu Kalvari (Scorpène) / Zdjęcie: MO Indii

Według francuskiej prasy grupa stoczniowa DCNS i jej lokalny partner, stocznia Mazagon Dock Ltd. (MDL) z Bombaju miały złożyć New Delhi ofertę zakupu kolejnej partii okrętów podwodnych typu Kalvari. Kolejne 3 jednostki mają uzupełnić w linii 6 OP, które zostaną pozyskane w ramach programu P-75 (Rozwój programu Kalvari , 2017-01-02). W odróżnieniu od większości z nich zostaną jednak wyposażone w układ napędowy niezależny od powietrza atmosferycznego (AIP).

W 1. kwartale br. marynarka wojenna Indii wprowadzi do służby pierwszy z OP typu Kalvari, INS Kalvari (S50, na zdjęciu). Okręt przeszedł już wszystkie testy morskie, które potwierdziły jego potencjał operacyjny (Ostatni etap testów INS Kalvari, 2016-08-26). Z kolei w styczniu zwodowany zostanie 2. z jednostek tego typoszeregu, przyszły INS Khanderi (S51).

Jeżeli rząd Narendry Modiego zaakceptuje przedłożoną ofertę, liczba OP typu Kalvari wzrośnie do 9 jednostek. Wszystkie zostaną zbudowane w kraju w oparciu o projekt francuskich okrętów podwodnych typu Scorpène. Konstrukcja jednostek prowadzona jest na zasadzie transferu technologii i przy wsparciu DCNS. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.