Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

U218 dla Indii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 14 grudnia 2015

Niemiecki ThyssenKrupp zamierza poszerzyć ofertę złożoną Indiom.

Głównym powodem, dla którego TKMS rozważa rozszerzenie oferty dla Indii ma być rosnąca aktywność marketingowa innych pretendentów do zwycięstwa w przetargu na P-75I / Zdjęcie: Michał Jarocki

W ramach programu Project 75I (P-75I) Bhāratīya Nau Senā (marynarka wojenna Indii) nabędzie 6 diesel-elektrycznych okrętów podwodnych. Dotąd za jednego z faworytów konkursu uchodziła niemiecka grupa stoczniowa ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS). Producent z Niemiec oferował Azjatom kupno jednostek opartych na projekcie OP typ 214 (Niemcy lobbują w Indiach, 2015-05-28).

Według informacji uzyskanych przez lokalne media TKMS rozważa gruntowne zmodyfikowanie dotychczasowej oferty. W grę wchodzi m.in. włączenie do niej propozycji sprzedaży znacznie nowocześniejszych i większych jednostek typ 218. Przypomnijmy, że 2 okręty tego typu powstają obecnie na zlecenie marynarki wojennej Singapuru (IMDEX Asia 2015: Typ 218SG bez tajemnic, 2015-05-21). W maju przedstawiciele TKMS ujawnili, że okręty typ 218SG będą miały 70 m długości i 6,3 m szerokości. Wyporność na powierzchni wyniesie 2000 t. Załogę stanowić ma 28 oficerów i marynarzy.

Niemiecki producent najprawdopodobniej zaoferuje głęboką modyfikację projektu OP typ 218, tak aby spełniał on wymogi stawiane przez BNS. Jednostki zostaną wyposażone m.in. w układ pędny niezależny od powietrza atmosferycznego (AIP). Będą też zdolne do przenoszenia i odpalania pocisków manewrujących BrahMos. Głównym rywalem TKMS w walce o indyjskie zlecenie jest francuska grupa stoczniowa DCNS, oferująca kupno zmodyfikowanych jednostek typu Scorpène (Indie chcą więcej Scorpene, 2015-10-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.