Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Scorpene dla Indii

Marynarka wojenna, 21 marca 2017

Przedstawiciele stoczni Mazagon Dock Ltd. starają się przekonać ministerstwo obrony Indii do zakupu kolejnych 3 okrętów podwodnych typu Kalvari (Scorpène).

Marynarka wojenna Indii może pozyskać kolejne 3 OP typu Kalvari / Zdjęcie: MO Indii

Lokalny dziennik The Hindu poinformował o działaniach przedstawicieli stoczni Mazagon Dock Ltd. (MDL) z Bombaju, którzy starają się przekonwać kierownictwo indyjskiego ministerstwa obrony do zwiększenia zamówienia na konwencjonalne okręty podwodne typu Kalvari. Według dziennikarzy w grę wchodzić miałby zakup kolejnych 3 jednostek tego typoszeregu (Oferta na kolejne OP typu Kalvari, 2017-01-03).

Obecnie marynarka wojenna Indii oczekuje dostawy 6 OP typu Kalvari. Zakłada się, że 2 jednostki zostaną przyjęte do służby w br. Co ciekawe już w marcu w linii miał znaleźć się pierwszy z okrętów, INS Kalvari (S50, INS Kalvari odpalił SM39, 2017-03-03). Nie wiadomo jednak, czy ministerstwu obrony uda się dotrzymać wyznaczonego terminu. Z kolei pod koniec br. do służby miałby zostać przyjęty INS Khanderi (S51). W tym przypadku również trudno ocenić, czy plany resortu i dowództwa floty nie są zbyt optymistyczne. Zwłaszcza mając na uwadze fakt, że OP zwodowano na początku stycznia (Wodowanie INS Khanderi, 2017-01-12) i wciąż musi przejść serię testów portowych i morskich.

Jednym z argumentów przemawiających za zwiększeniem zamówienia na OP typu Kalvari ma być potrzeba zachowania zdolności produkcyjnych zakładów w Bombaju. Chodzi przede wszystkim o wyspecjalizowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą, która jest obecnie zaangażowana w budowę pierwszych 6 jednostek typu Kalvari. W przeszłości pracownicy zostali przeszkoleni przez partnerów z francuskiej grupy stoczniowej DCNS, która współpracuje z MDL przy budowe indyjskich okrętów podwodnych. Warto dodać, że jednostki typu Kalvari są budowane na podstawie projektu francuskich OP typu Scorpène


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra