Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wodowanie INS Khanderi

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 stycznia 2017

Dziś zwodowano 2. indyjski okręt podwodny typu Kalvari, przyszły INS Khanderi.

Okręt podwodny INS Khanderi podczas wodowania w stoczni Mazagon Dock Ltd. / Zdjęcie: MO Indii

Dziś w stoczni Mazagon Dock Ltd. (MDL) w Bombaju na zachodnim wybrzeżu Indii odbyła się uroczystość wodowania okrętu podwodnego INS Khanderi (S51), typu Kalvari. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele dowództwa marynarki wojennej Indii i członkowie załogi jednostki, a także pracownicy producenta. W najbliższych miesiącach INS Khanderi przejdzie prace wykończeniowe, a następnie rozpocznie serię testów morskich.

INS Khanderi jest 2. z serii 6. konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Kalvari, zamówionych przez marynarkę wojenną Indii. Wiosną do służby przyjęta powinna zostać pierwsza z jednostek, INS Kalvari (S50, Odbiór INS Kalvari zagrożony, 2017-01-05). Okręty budowane są w oparciu o projekt OP typu Scorpène, opracowany przez francuską grupę stoczniową DCNS. Europejski producent i MDL mieli złożyć indyjskiemu ministerstwu obrony ofertę zakupu kolejnych 3 OP typu Kalvari (Oferta na kolejne OP typu Kalvari, 2017-01-03).

W przyszłości okręty podwodne typu Kalvari uzupełnią w linii nowoczesne OP, które zostaną zbudowane w ramach programu P-75I. W odróżnieniu od obecnie konstruowanych jednostek zostaną one wyposażone w układ napędowy niezależny do powietrza atmosferycznego i będą przystosowane do przenoszenia i odpalania pocisków manewrujących BrahMos (U218 dla Indii, 2015-12-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.