Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odbiór INS Kalvari zagrożony

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 stycznia 2017

Termin odbioru i przyjęcia do służby okrętu podwodnego INS Kalvari znowu może ulec zmianie.

Marynarka wojenna Indii zamierza przyjąć do służby INS Kalvari dopiero wtedy, gdy okręt będzie w pełni zdolny do prowadzenia działań operacyjnych / Zdjęcie: MO Indii

W marcu marynarka wojenna Indii miała przyjąć do służby okręt podwodny INS Kalvari (S50), typu Kalvari. Nie wiadomo, czy uda się dotrzymać tego terminu. Opóźnienie mogą wywołać bowiem nowe regulacje indyjskiego ministerstwa obrony. Szef resortu, Manohar Parrikar, zamierza wprowadzić wymóg, aby przed podniesieniem bandery nowe jednostki indyjskiej floty uzyskały całkowitą zdolność operacyjną i były gotowe do rozpoczęcia działań operacyjnych natychmiast po znalezieniu się w linii.

Oznacza to, że producent INS Kalvari, stocznia Mazagon Dock Ltd. (MDL) z Bombaju, będzie musiał zakończyć wszystkie testy morskie przed oficjalnym przekazaniem okrętu marynarce wojennej (Ostatni etap testów INS Kalvari, 2016-08-26). Część komentatorów zastanawia się, czy wymóg ten nie wymusi opóźnienia przyjęcia OP do służby. Pytaniem otwartym pozostaje również kwestia uzbrojenia przenoszonego przez INS Kalvari i pozostałe jednostki tego typoszeregu (Oferta na kolejne OP typu Kalvari, 2017-01-03). Miały one bowiem zostać wyposażone w ciężkie torpedy Black Shark włoskiego Leonardo. New Delhi ostatecznie zrezygnowało z ich zakupu (Indie rezygnują z torped Black Shark , 2016-05-30) i obecnie trwają poszukiwania nowego dostawcy tego uzbrojenia (Indie negocjują zakup niemieckich torped , 2016-06-15).

Nowe regulacje mają usprawnić proces przyjmowania indyjskich okrętów do służby i ich eksploatacji. Dotąd częstą praktyką było przekazywanie flocie jednostek, które dopiero po podniesieniu bandery poddawane były ostatnim testom morskim. Często zdarzało się nawet, że przyjęte już do służby okręty nie dysponowały pełnym wyposażeniem pokładowym. Ograniczało to możliwość ich użycia operacyjnego i generowało nadmierne koszty utrzymania. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.