Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozwój PLL LOT w Krakowie

Lotnictwo cywilne, 02 lutego 2018

PLL LOT zapowiedziały uruchomienie połączenia Kraków – Budapeszt i zwiększenie częstotliwości lotów z Krakowa do Chicago.

Trasa z Krakowa do Budapesztu ma być obsługiwana głównie samolotami Bombardier Dash-8 Q-400 / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Rejsy z Krakowa do Budapesztu mają być realizowane w letnim rozkładzie lotów. Połączenie ma zostać zainaugurowane 28 kwietnia br., a loty mają być realizowane codziennie z wyjątkiem czwartków, głównie samolotami Bombardier Q400.

Odloty z Krakowa zaplanowano na 7:55, a lądowania w Budapeszcie na 9:00. Rejsy powrotne mają się zaczynać o 9:35. Czasy odlotów zostały dobrane w taki sposób, by umożliwić pasażerom przesiadki w stolicy Węgier na obsługiwane stamtąd przez polskiego narodowego przewoźnika trasy do Chicago (od 5 maja br. dwa razy w tygodniu) i Nowego Jorku (od 3 maja br. cztery razy w tygodniu). Trasy te mają być obsługiwane bazującym w Budapeszcie Boeingiem 787-8 Dreamliner.

Od 5 lipca br. PLL LOT mają też zwiększyć częstotliwość lotów z Krakowa do Chicago. Poza wykonywanymi od lipca ub. r. poniedziałkowymi rejsami, dodatkowe loty mają być realizowane także w każdy piątek – zarówno w letnim, jak i zimowym rozkładzie. Starty z Chicago mają odbywać się we czwartki o 17:25, a lądowania w Krakowie o 9:25 czasu lokalnego następnego dnia. Rejsy powrotne mają zaczynać się w piątki o 12:40 i kończyć po około 9 godzinach, czyli o 15:40 czasu miejscowego. Dotychczasowe średnie wypełnienie samolotów operujących na tej trasie wynosiło około 80%.

Dzięki nowym połączeniom między Krakowem a Budapesztem, zwiększonej liczbie rejsów między Krakowem a Chicago i rejsom na trasie Budapeszt – Chicago podróżujący z Krakowa mają do dyspozycji w sumie cztery loty do Chicago w tygodniu. W pozostałe trzy dni mogą zaś skorzystać z przesiadki w Warszawie (Domodiedowo w siatce PLL LOT, 2018-01-31).

Lotniska w Budapeszcie i Krakowie należą do najważniejszych portów lotniczych w siatce PLL LOT poza Warszawą, są też jedynymi poza Lotniskiem Chopina portami, z których nasz narodowy przewoźnik wykonuje loty transatlantyckie.

Cieszymy się z dalszego rozwoju siatki połączeń LOT w Krakowie. Wspólne działania portu i przewoźnika przynoszą  efekty. Zwiększenie częstotliwości rejsów na trasie Kraków-Chicago to dowód na duże zainteresowanie pasażerów zainaugurowanym kilka miesięcy temu połączeniem i potwierdzenie bliskich związków pomiędzy obydwoma miastami i regionami. Budapeszt to kolejne połączenie z Krakowa do Europy Środkowej adresowane zarówno do pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych. Połączenie do  Budapesztu i drugi rejs w tygodniu do Chicago potwierdzają potencjał Małopolski i Krakowa – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu krakowskiego lotniska (Nowe trasy z Krakowa, 2018-01-18).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.