Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Remont i modernizacja USS Fitzgerald

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 lutego 2018

Remont i naprawa uszkodzonego wskutek zeszłorocznej kolizji niszczyciela rakietowego USS Fitzgerald będzie okazją do przeprowadzenia modernizacji jednostki.

Podczas 24-miesięcznego programu remontu i naprawy niszczyciela rakietowego USS Fitzgerald, okręt przejdzie też prace modernizacyjne, które pierwotnie miały zostać zlecone dopiero w roku budżetowym 2019 / Zdjęcie: Mass Communications Specialist 1st Class Benjamin Dobbs, USN

W styczniu niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald (DDG 62), typu Arleigh Burke, dotarł do Pascagoula w stanie Mississippi na pokładzie statku półzanurzalnego Transshelf (USS Fitzgerald w Pascagoula, 2018-01-22). Okręt umieszczono w stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding, gdzie przejdzie naprawę po kolizji, w której uczestniczył latem ub.r. (Miliony na naprawę USS Fitzgerald, 2018-01-23).

W ostatnich dniach US Navy poinformowała, że naprawa USS Fitzgerald, która ma trwać 24 miesiące, będzie okazją do przeprowadzenia modernizacji okrętu. Prace stoczniowe obejmą m.in. naprawę lub wymianę niesprawnego wyposażenia pokładowego, w tym elementów systemu zarządzania walką, układu napędowego i urządzeń obserwacyjnych.

17 czerwca USS Fitzgerald zderzył się z idącym pod banderą Filipin kontenerowcem ACX Crystal (USS Fitzgerald opuścił Yokosukę, 2017-12-11). Do zdarzenia doszło ok. 100 km na południowy zachód do wybrzeży Japonii. W jego wyniku śmierć poniosło siedmiu członków załogi, a sam okręt został poważnie uszkodzony.

Największe zniszczenia objęły prawą burtę w pobliżu głównej części nadbudówki, gdzie mieści się m.in. mostek oraz anteny systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis. Woda, która dostała się do wnętrza jednostki przez nieszczelne poszycie kadłuba, zalała część pomieszczeń, w tym kajuty. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.