Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BAE Systems w programie MPF

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 05 marca 2018

Konsorcjum BAE Systems złożyło swoją propozycję zbudowania nowego wozu w ramach programu Mobile Protected Firepower, prowadzonego przez US Army. Pojazd ma być eksploatowany przez Brygadowe Grupy Bojowe Piechoty (Infantry Brigade Combat Team, IBCT).

Prototypowy wóz MFP, zaprezentowany przez Brytyjczyków / Zdjęcie: BAE Systems

MPF to nowy program pozyskania wozów bojowych dla wojsk lądowych USA, którego celem jest wprowadzenie do wyposażenia opancerzonego pojazdu przeznaczonego do precyzyjnego rażenia celów z wykorzystaniem ogromnej siły ognia, w połączeniu z możliwością szybkiego przemieszczania się w różnych warunkach terenowych.

Nasz MPF stanowi rezultat ponad 3 dekad prac badawczo-rozwojowych, których celem było zbudowanie mobilnego, oferującego możliwość szybkiego wysłania na teatr działań lekkiego wozu bojowego. Jego przeznaczenie to wsparcie lekkich jednostekpiechoty. Nasza oferta integruje najnowocześniejsze technologie w ramach całkowicie nowej konstrukcji, opartej o lata rozwoju, prób i wnioski wyciągnięte z doświadczeń zebranych w obszarze wozów bojowych – powiedział Jim Miller, dyrektor rozwoju biznesu działu Combat Vehicles BAE Systems.

BAE Systems skorzystało z wcześniejszych inwestycji wojska i doświadczeń zebranych podczas projektowania czołgu M8 Armored Gun System, a także innych programów realizowanych w przeszłości. Nasze rozwiązanie opiera się na wymaganiach IBCT i uwzględnia ewoluujące zagrożenia, którym jednostki te muszą sprostać. Tak jak każdy sprzęt IBCT, wóz ten jest łatwy w transporcie, utrzymaniu i obsłudze, wraz z pozostałym wyposażeniem tych jednostek. Żołnierze piechoty walczą w terenie, na obszarach zurbanizowanych czy w miejscach oddalonych od głównych baz. Mniejszy pojazd, który nadal zapewnia wysoki stopień ochrony i przewagę w walce, jest więc kluczowym elementem wyposażenia. Wszystko to wzięliśmy pod uwagę w naszej ofercie MPF – powiedział Miller.

BAE Systems skonstruowało już i zbudowało pojazd, który obecnie przechodzi próby wewnętrzne. Spółka przekaże pojazd US Army 2 kwietnia, w celu przeprowadzenia dodatkowych testów państwowych w ramach oceny oferty przetargowej.

Innym pojazdem oferowanym w ramach MFP jest konstrukcja opracowana przez General Dynamics Land Systems (GDLS). Początkowo projekt ten, oznaczony jako Griffin, obejmował wieżę i 120-mm działo czołgu podstawowego M1A1/M1A2 Abrams i niektóre elementy pojazdów rodziny Ajax. Najnowsze rozwiązania nie zostały jeszcze ujawnione (Przechowalnia irackich Abramsów, 2018-02-03, Symulatory dla Ajaxów, 2017-10-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.