Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulatory dla Ajaxów

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 10 października 2017

Szwedzka grupa zbrojeniowa Saab została wybrana przez koncern Lockheed Martin UK jako podwykonawca przy produkcji 16 wirtualnych systemów szkoleniowych (Crew Turret Trainer) dla załóg nowych brytyjskich gąsienicowych wozów bojowych Ajax.

Załogi wozów bojowych Ajax będą szkolić się z użyciem urządzeń dostarczonych przez Saaba / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Crew Turret Trainer to wirtualny symulator służący do szkolenia załogi Ajaxa w eksploatacji urządzeń zamontowanych w wieży wozu, w tym m.in. uzbrojenia, układów celowniczych i radiostacji (Pierwsze Ajaxy przekazane, 2017-09-19).

Kontrakt jest pierwszą znaczącą umową dotyczącą urządzeń do wirtualnej symulacji pola walki, zawartą przez Saaba w W. Brytanii. Saab jest także dostawcą laserowych symulatorów strzelań dla programów Ajax i Warrior (Testy ogniowe bwp Warrior, 2015-04-23).

Jestem niezmiernie zadowolona z faktu zawarcia umowy i przekonana, że będziemy wzmacniać silne już relacje Saaba z Lockheed Martinem – skomentowała Åsa Thegström, szefowa działu Training and Simulation, Saab Dynamics.

Współpraca z brytyjskim Ministerstwem Obrony przy jednym z wiodących programów wyposażenia oraz możliwość zapewniania niezwykle realistycznego szkolenia brytyjskich żołnierzy jest dla nas kluczową kwestią – dodał Andrew Walton, szef Saaba w Wielkiej Brytanii.

Podpisanie obecnej umowy nastąpiło wkrótce po ogłoszeniu, iż Saab i Lockheed Martin będą wspólnie odpowiedzialne będą za dostawę laserowych systemów symulacji taktycznej pojazdów (Vehicle Tactical Engagement Simulation System, VTESS) dla US Army (US Army zamawia kolejne VTESS, 2017-07-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.