Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

48 kolejnych Typhoonów dla Arabii Saudyjskiej

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 10 marca 2018

W informacji dla londyńskiej giełdy koncern BAE Systems poinformował o zawarciu 9 marca porozumienia (Memorandum of Intent, MoI) z Arabią Saudyjską o sprzedaży 48 kolejnych samolotów wielozadaniowych Eurofighter Typhoon. Podpisano je prawdopodobnie podczas wizyty w Wielkiej Brytanii księcia Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su’uda – premiera Arabii Saudyjskiej. Spotkał się on m.in. w podlondyńskim Northolt z ministrem obrony Wielkiej Brytanii Gawinem Williamsonem.

MoI nie jest kontraktem, ale nieoficjalnie wiadomo, że trwające już blisko dekadę rozmowy (Więcej saudyjskich Eurofighterów?, 2008-09-02) na jego temat są bardzo zaawansowane. Stąd obowiązek poinformowania giełdy. Analitycy szacują możliwą wartość kontraktu, wraz ze wsparciem eksploatacyjnym, na ponad 10 mld GBP.

Saudyjskie Eurofighter Typhoony startują z King Fahd Air Base Ta'if, 23 listopada 2016 / Zdjęcie: twitter - Thaqafi

Wcześniej Arabia Saudyjska kupiła 72 Typhoony (W Jemenie rozbił się saudyjski Typhoon, 2017-09-15). Kontrakt, wart 4,43 mld funtów za same samoloty, został zawarty 28 sierpnia 2007 (Eurofightery dla Arabii Saudyjskiej potwierdzone, 2007-09-17). Wraz z wyposażeniem pomocniczym i uzbrojeniem jego wartość sięgnęła 10 mld GBP, a z wieloletnim wsparciem eksploatacyjnym nawet dwa razy więcej. Jest to więc największy kontrakt eksportowy w historii Wielkiej Brytanii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.