Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USCGC Joseph Gerczak w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 marca 2018

Straż Wybrzeża USA przyjęła do służby kolejny okręt patrolowy typu Sentinel. Jednostka będzie stacjonować na Hawajach.

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm oraz systemy wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR), wyprodukowane przez L-3 Communications / Zdjęcie: Petty Officer 3rd Class Amanda Levasseur, USCG

W bazie Straży Wybrzeża USA (USCG) w Honolulu na Hawajach odbyła się ceremonia przyjęcia do służby okrętu patrolowego USCGC Joseph Gerczak (WPC 1126), typu Sentinel. Udział w uroczystości wzięli m.in. przedstawiciele producenta okrętu, Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie i dowództwa USCG.

USCGC Joseph Gerczak jest drugim okrętem patrolowym typu Sentinel, który będzie stacjonował na Hawajach. Jesienią ub.r. USCG przyjęła do służby pierwszy z hawajskich patrolowców, USCGC Oliver F. Berry (WPC 1124, USCGC Oliver F. Berry w linii, 2017-11-13). Wiosną 2019 ma do nich dołączyć trzecia jednostka tego typoszeregu.

Dotąd USCG zamówiła 44 okręty patrolowe typu Sentinel z 58, które są planowane do pozyskania. Z 26 jednostek, które przyjęto już do służby, dwanaście stacjonuje na Florydzie, sześć na Puerto Rico, a dwa na Alasce, w New Jersey i Mississippi oraz na Hawajach. Nowe patrolowce będą stacjonować m.in. w Atlantic Beach, Karolinie Północnej i San Pedro w Kalifornii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.