Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCGC Oliver F. Berry w linii

Strategia i polityka, Służby państwowe, Marynarka wojenna, 13 listopada 2017

USCG przyjęła do służby kuter patrolowy USCGC Oliver F. Berry, typu Sentinel.

Ceremonia przyjęcia do służby okrętu patrolowego USCGC Oliver F. Berry / Zdjęcie: Petty Officer 2nd Class Tara Molle, Straż Wybrzeża USA

Przed kilkoma dniami w Honolulu odbyła się ceremonia przyjęcia do służby kutra patrolowego USCGC Oliver F. Berry (WPC 1124), typu Sentinel. Okręt odebrano w czerwcu (Odbiór USCGC Oliver F. Berry, 2017-06-29). Pod koniec września patrolowiec został przebazowany na Hawaje (USCGC Oliver F. Berry w Honolulu, 2017-09-25).

USCGC Oliver F. Berry jest pierwszym z trzech kutrów patrolowych typu Sentinel, które będą stacjonować na Hawajach. Przed kilkoma dniami w Key West na Florydzie odebrano drugą z hawajskich jednostek, USCGC Joseph Gerczak (WPC 1126, Dostawa USCGC Joseph Gerczak, 2017-11-13). Ostatni patrolowiec ma trafić na archipelag do wiosny 2019.

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm oraz systemy wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR), wyprodukowane przez L-3 Communications (Systemy dowodzenia dla kutrów typu Sentinel, 2016-07-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.