Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCGC Bailey T. Barco w linii

Marynarka wojenna, 21 czerwca 2017

Straż Wybrzeża USA przyjęła do służby okręt patrolowy USCGC Bailey T. Barco, typu Sentinel.

Dotąd USCG przyjęła do służby 22 jednostki typu Sentinel. Okręty stacjonują również w Key West i Miami na Florydzie oraz na Portoryko, a także w Cape May w New Jersey / Zdjęcie: USCG

W Juneau na Alasce odbyła się ceremonia przyjęcia do służby okrętu patrolowego USCGC Bailey T. Barco (WPC-1122), typu Sentinel. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele dowództwa Straży Wybrzeża USA (USCG) i producenta jednostki, stoczni Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie oraz załoga patrolowca.

USCGC Bailey T. Barco jest 22. kutrem patrolowym typu Sentinel zbudowanym dla USCG (Odbiór CGC John McCormick, 2016-12-16. Wraz z przyjętym do służby w kwietniu USCGC John F. McCormick (WPC-1121, USCGC John McCormic w linii, 2017-04-14), będzie on stacjonować w Ketchikan na Alasce.

Kutry patrolowe typu Sentinel budowane są w ramach programu Fast Response Cutter. USCG przyjmie do służby co najmniej 58 patrolowców tego typoszeregu (USCG zamawia kolejne Sentinele, 2016-05-09). Okręty powstają w oparciu o projekt jednostek Stan Patrol 4708, dostarczony przez holenderską grupę stoczniową Damen.

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm oraz systemy wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR), wyprodukowane przez L-3 Communications (Systemy dowodzenia dla kutrów typu Sentinel, 2016-07-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.