Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

flydubai zainaugurowały trasę do Krakowa

Lotnictwo cywilne, 10 kwietnia 2018

8 kwietnia linie lotnicze flydubai rozpoczęły codzienne bezpośrednie loty na trasie Dubaj – Kraków. Połączenie jest obsługiwane przez Boeingi 737 MAX 8 skonfigurowane do przewozu 166 pasażerów, w tym 10 w klasie biznes, które rozkładają się poziomo, tworząc wygodne łóżka, zapewniające komfort i spokojny sen podczas lotu. W klasie ekonomicznej umieszczone zostały natomiast nowe fotele RECARO, zaprojektowane tak, by zoptymalizować przestrzeń i zapewnić wygodę pasażerom podczas lotu. W oparciach foteli zainstalowane są ekrany full HD o przekątnej 30 cm, pozwalające na wyświetlanie ponad 1000 godzin filmów, programów telewizyjnych, muzyki i gier w języku angielskim, arabskim i rosyjskim. Starty z Dubaju odbywają się o 18:30 czasu lokalnego, a lądowania w Krakowie o 22:30. Rejsy powrotne startują o 23:30 i lądują w Dubaju o 7:05 rano czasu miejscowego.

Inauguracyjny rejs flydubai na trasie Dubaj – Kraków został wykonany 8 kwietnia przez Boeinga 737 MAX 8 / Zdjęcia: MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice

Dzięki współpracy flydubai z Emirates pasażerowie lecący z Krakowa z przesiadką w Dubaju mogą skorzystać z bogatej oferty połączeń linii Emirates do ponad 200 lotnisk w 80 krajach na 6 kontynentach lub kontynuować podróż na ponad 90 lotnisk w 47 państwach znajdujących się w siatce linii flydubai. Rezerwując bilety w ramach wspólnej obsługi połączeń, pasażerowie linii Emirates otrzymają dodatkowe posiłki i będą przysługiwać im limity bagażu rejestrowanego Emirates podczas lotów obsługiwanych przez flydubai zarówno w klasie biznesowej, jak i ekonomicznej (flydubai zamówiły 175 Boeingów 737 MAX, 2017-11-15).

W inauguracyjnym rejsie do Krakowa przyleciała delegacja, której przewodniczył wiceprezes ds. operacji handlowych w spółce flydubai na obszar ZEA, Bliskiego Wschodu, Europy i WNP Jeyhun Efendi. Na pokładzie samolotu obecni byli także polski ambasador w ZEA Robert Rostek, wiceprezes ds. handlowych linii Emirates na Europę i Federację Rosyjską Thierry Aucoc i przedstawiciele mediów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Co ciekawe, podczas inauguracyjnego lotu obaj piloci byli Polakami, a w samolocie znajdowali się również polscy członkowie personelu pokładowego. Delegację na lotnisku w Krakowie powitał ambasador ZEA w Polsce dr Yousif Eissa AlSabri, prezes zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek i dyrektor handlowy krakowskiego lotniska Paweł Galiak.

Przez lata funkcjonowania obie linie lotnicze rozwijały się niezależnie i osiągały sukcesy. Ich współpraca i uzupełniające się modele biznesowe zapewnią wiele korzyści zarówno pasażerom, obu liniom lotniczym, jak i Dubajowi. Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia. Przewidujemy wielki sukces flydubai na polskim rynku – powiedział Thierry Aucoc.

Jako pierwszy przewoźnik realizujący codzienne loty na trasie Dubaj – Kraków cieszymy się z możliwości, jakich to nowe połączenie dostarczy gospodarce i turystyce zarówno w ZEA, jak i w Polsce. Trasa obsługiwana jest przez najnowszą maszynę w naszej flocie, która zagwarantuje pasażerom niezapomniane wrażenia z podróży. Pasażerowie wylatujący z Krakowa będą mogli skorzystać z połączeń do ponad 200 miejsc z przesiadką z Dubaju. Zyskają również okazję, by odkryć ten popularny kierunek turystyczny – dodał Jeyhun Efendi.

­Połączenie oferowane przez nowego przewoźnika: linię lotniczą flydubai z krakowskiego lotniska do portu lotniczego Dubaj otwiera szerokie możliwości podróży dla pasażerów z południowej Polski. Stało się to możliwe także dzięki porozumieniu pomiędzy liniami flydubai i Emirates – powiedział Radosław Włoszek (Rekordowy letni rozkład z Krakowa, 2018-03-27).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.