Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wycofanie fregaty Bersagliere

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 kwietnia 2018

Marynarka wojenna Włoch wycofała ze służby fregatę rakietową Bersagliere.

Fregata rakietowa Bersagliere podczas ceremonii wycofania ze służby / Zdjęcie: MO Włoch

Ceremonię wycofania ze służby fregaty rakietowej Bersagliere (F 584), typu Soldati, zorganizowano na terenie l'Arsenale Militare Marittimo di La Spezia. Marina Miltiare (marynarka wojenna Włoch) zakończyła eksploatację okrętu po 23 latach.

Przez niemal ćwierć wieku Bersagliere przeszła niemal 600 tys. km. Okręt wziął udział w serii operacji morskich prowadzonych w różnych rejonach świata. W ich trakcie jednostka działała zarówno sama, jak i w ramach wielonarodowych zespołów zadaniowych. W l. 2003-2010 Bersagliere trzykrotnie uczestniczyła w natowskiej operacji Active Endeavour na Morzu Śródziemnym.

Wycofanie ze służby fregaty rakietowej Bersagliere jest kolejnym etapem modernizacji Marina Militare. W przyszłości, miejsce w linii jednostek typu Soldati i podobnych okrętów zajmą wielozadaniowe fregaty rakietowe proj. Pattugliatore Polivalente d’Altura (PPA, Budowa kolejnej włoskiej fregaty, 2017-10-05). Za budowę jednostek PPA odpowiada rodzima grupa stoczniowa Fincantieri. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.