Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cięcie blach pod włoski śmigłowcowiec

Marynarka wojenna, 13 lipca 2017

W stoczni Fincantieri rozpoczęto cięcie blach pod nowy śmigłowcowiec desantowy włoskiej floty.

Wizualizacja nowego włoskiego śmigłowcowca desantowego. Okręt ma zostać przekazany marynarce wojennej Włoch w 2022 / Rysunek: Fincantieri

Ceremonia cięcia blach pod nowy śmigłowcowiec desantowy Marina Militare (marynarki wojennej Włoch) odbyła się wczoraj w zakładach Fincantieri w Castellammare di Stabia na południu kraju. Budowa okrętu potrwa do 2022. Udział w przedsięwzięciu weźmie m.in. Rolls-Royce, który dostarczy elementy układu napędowego, w tym dwie turbiny gazowe MT30 (Napęd dla włoskiego śmigłowcowca , 2016-03-18).

Nowy śmigłowcowiec będzie miał ok. 200 m długości. Ma rozwijać do 25 w. Pomieści na pokładzie ponad 1000 osób, w tym ok. 700 transportowanych żołnierzy. Okręt będzie służył przede wszystkim do przewozu wojskowych i ich wyposażenia w rejon dyslokacji, transportu zaopatrzenia i wsparcia operacji desantowych. Ponadto może zostać użyty w operacjach humanitarnych, np. podczas niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych lub do ewakuacji osób.

Śmigłowcowiec zostanie zbudowany w ramach ogłosznego w 2015 planu modernizacji Marina Militare. Zakłada on również zakup siedmiu fregat rakietowych proj. Pattugliatore Polivalente d’Altura z opcją na kolejne trzy (Stępka pod włoską fregatę, 2017-05-16) oraz okrętu zaopatrzeniowego (Postępy w budowie włoskiego zaopatrzeniowca, 2017-04-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.