Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pożegnanie III zmiany PKW Łotwa

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 08 czerwca 2018

W czwartek w Orzyszu odbył się uroczysty apel z okazji wyjazdu żołnierzy III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa w rejon pełnienia misji. Ich zadaniem będzie wzmocnienie wschodniej flanki NATO.

W Orzyszu pożegnano żołnierzy wyjeżdżających na misję w ramach III zmiany PKW Łotwa / Zdjęcie: st. kpr. Bartosz Grądkowski, szer. Adrian Jórski, 15. GBZmech.

Komponent w sile kompanii czołgów z plutonem remontowym i zabezpieczenia liczy ponad 170 żołnierzy. Jego trzon stanowią wojskowi z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (PKW Łotwa na ćwiczeniach Claymore Soaring, 2018-04-25).

- Pod kanadyjskim dowództwem będziemy współpracować z naszymi sojusznikami, z którymi utworzymy Batalionową Grupą Bojową. Będziemy także współpracować z łotewskimi siłami zbrojnymi – powiedział dowódca polskiego kontyngentu, mjr Arkadiusza Skórnóg.

Wielonarodowa Batalionowa Grupa Bojowa pod dowództwem kanadyjskim została sformowana w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności NATO (eFP) na Łotwie. W jej skład, oprócz Kanadyjczyków i Polaków, uzupełniają kontyngenty wojskowe z Włoch, Albanii, Słowenii, Hiszpanii, Słowacji. W czerwcu do zespołu dołączyć mają także żołnierze z Czech.

Na podstawie informacji kpt. Anny Bielak-Pestki, 15. GBZmech.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.