Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie kompanii czołgów w Camp Adazi

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 10 stycznia 2018

Pierwsze dni 2018 upłynęły żołnierzom kompanii czołgów II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa na szkoleniu z wykorzystaniem infrastruktury poligonu wojskowego Adazi przyległego do 1. Łotewskiej Brygady Piechoty Zmotoryzowanej.

Żołnierze kompanii czołgów II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa przeszli szkolenie poligonowe w miejscu dyslokacji / Zdjęcia: ppor. Małgorzata Zakrzewska, st. chor. Sebastian Wachek, 16. PDZmech

Szkolenie rozpoczęło się od zapoznania żołnierzy z warunkami bezpieczeństwa i zasadami obowiązującymi na terenie poligonu, charakteryzującym się zróżnicowaną formą terenu. Czołgiści realizowali zadania w prowadzeniu natarcia i obrony na pasie taktycznym.

Kolejnym etapem ćwiczenia była realizacja zadań ogniowych i kierowania ogniem w warunkach dziennych. Pozwoliło to doskonalić umiejętności strzeleckie żołnierzy obsługujących różne typy uzbrojenia będącego na wyposażeniu kompanii czołgów. Po zakończeniu szkolenia ogniowego żołnierze kompanii czołgów powrócili do bazy Adazi, gdzie omówiono przebieg zajęć.

W połowie grudnia odbyła się ceremonia przekazania obowiązków pomiędzy dowódcami I a II zmiany PKW Łotwa (Przekazanie dowodzenia w PKW Łotwa , 2017-12-18). Polski kontyngent utworzono na bazie 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1. Brygady Logistycznej z Bydgoszczy (Pożegnanie II zmiany PKW Łotwa, 2017-12-08). Zespół liczy 160 żołnierzy i wchodzi w skład Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim, sformowanej w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności sił Sojuszu Północnoatlantyckiego (Rotacja I zmiany PKW Łotwa, 2017-12-05).

Na podstawie informacji ppor. Małgorzaty Zakrzewskiej, st. chor. Sebastiana Wachka, 16. PDZmech.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.