Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lockheed Martin w programie Homar

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 lipca 2017

Konsorcjum, którego liderem jest Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., zarekomendowało amerykański koncern Lockheed Martin do dalszych rozmów w realizacji programu dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych (DMO WWR) Homar.

Wybór Lockheed Martina jako dostawcy DMO WWR Homar oznacza, że SZ RP pozyskają najprawdopodobniej wyrzutnie M142 High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) / Zdjęcie: US Army

Otwiera to drogę do złożenia przez konsorcjum z PGZ na czele oferty do Inspektoratu Uzbrojenia MON i uruchomienia przez Ministerstwo Obrony Narodowej procedury na szczeblu goverment-to-goverment (umowy między rządami Polski i USA) w zakresie pozyskania zgód administracji Stanów Zjednoczonych Ameryki na udział koncernu Lockheed Martin w realizacji programu Homar.

Pozyskanie przez Siły Zbrojne RP dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych o kryptonimie Homar to jeden z kluczowych programów ujętych w Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP. W ramach programu Homar MON planuje zakup 3 dywizjonowych modułów ogniowych wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych (Nowy PMT, 2016-10-19).

W toku negocjacji PGZ za najkorzystniejszą w zakresie spełnienia wymagań Sił Zbrojnych RP i transferu technologii uznała ofertę złożoną przez Lockheed Martina i wczoraj formalnie wybrała ten podmiot jako partnera dedykowanego do realizacji DMO WWR Homar, który najprawdopodobniej dostarczy wyrzutnie HIMARS, pociski i system kierowania wyrzutnią. Wybór ten otwiera drogę do dalszych negocjacji z  Lockheed Martinem, a także do sformułowania finalnej propozycji konsorcjum dla IU MON w celu wynegocjowania, a zarazem ustalenia wszystkich postanowień umowy (Aeromobilna HIMARS, 2017-06-14).

Przedstawiciele Lockheed Martina nie komentują na razie zamieszczonego wyżej oświadczenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra