Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brytyjski F-35B z ASRAAM

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 31 sierpnia 2018

Minister obrony W. Brytanii Stuart Andrew ujawnił, że jeden z najnowszych wielozadaniowych samolotów bojowych F-35B Lightning II Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) wykonał w amerykańskiej bazie Edwards pierwsze loty próbne z europejskim uzbrojeniem. Samolot ze składu 617. Squadronu (eskadry) Dambusters, pilotowany przez brytyjskiego lotnika, przenosił kierowane pociski rakietowe powietrze-powietrze bliskiego zasięgu MBDA ASRAAM na belkach na końcówkach skrzydeł.

Jeden z brytyjskich F-35B uzbrojony w kpr ASRAAM / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Lot brytyjskiego pilota, w brytyjskim F-35, z brytyjskim uzbrojeniem jest symbolem roli, jaką Wielka Brytania odgrywa w największym na świecie programie obronnym, dostarczającym miliardy naszej gospodarce i przełomowe zdolności obronne naszym siłom zbrojnym – skomentował minister Andrew.

Informacja została przekazana opinii publicznej podczas wizyty ministra w Defense Electronics and Components Agency (DECA) w Walii. Miejscowe zakłady mają stać się globalnym centrum, w którym wykonywane będą: obsługa techniczna, naprawy, przeglądy naprawcze i modernizacja awioniki, podzespołów instalacji elektronicznych i elektrycznych oraz instalacji paliwowej i hydraulicznej, a także urządzeń mechanicznych F-35.

Pierwszy w historii lot F-35B z ASRAAM jest jednym ze elementów działań, których ukoronowaniem będzie zgłoszenie przez brytyjskie samoloty tego typu wstępnej zdolności operacyjnej w grudniu tego roku (Brytyjczycy w Patuxent River, 2018-08-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.