Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35B debiutują w boju

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 września 2018

Wielozadaniowe samoloty bojowe F-35B (wersja skróconego startu i pionowego lądowania) Lightning II przeprowadziły 27 września pierwszą akcję bojową, atakując pozycje talibów w Afganistanie w ramach operacji Freedom's Sentinel. Dowódca sił lądowych koalicji uznał działania za udane.

F-35B z VMFA-211 przed pierwszą akcją bojową / Zdjęcia: US Navy 

Wchodzące w skład eskadry myśliwsko-uderzeniowej VMFA-211 Avengers, podporządkowanej 13th Marine Expeditionary Unit, samoloty F-35B wystartowały do walki z pokładu uniwersalnego okrętu desantowego USS Essex (LHD 2), typu Wasp, znajdującego się na Morzu Arabskim.

Atak na pozycje talibów został przeprowadzono za pomocą nieujawnionego typu uzbrojenia (na filmie i zdjęciach można dostrzec, że użyto 454-kg bomb kierowanych GBU-32 JDAM). Ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem operacyjnym, dowództwo US Navy odmówiło podania dodatkowych informacji dotyczących misji.

Wczorajszy atak na pozycje talibów był pierwszym w historii bojowym użyciem F-35B

F-35B to znaczące polepszenie zdolności do działań desantowych i lotniczych, elastyczności operacyjnej i przewagi taktycznej supremacji. Samoloty te wspierają działania na lądzie operując z okrętów na wodach międzynarodowych, przy jednoczesnym zapewnieniu przewagi na morzu, która zwiększa bezpieczeństwo – powiedział wadm. Scott Stearney, dowódca U.S. Naval Forces Central Command.

Wczorajszy nalot wykonany przez F-35B był drugą w historii operacją bojową z udziałem Lightningów II. Wiosną Izrael użył po raz pierwszy bojowo swoich F-35I (wersji klasycznego startu i lądowania, Szczegóły ataku na Syrię, 2018-05-23).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.