Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-16I wypadł z pasa w bazie Ramon

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 04 listopada 2018

31 października 2018 w bazie Ramon lądował samolot F-16I izraelskich wojsk lotniczych. Pilotowi nie udało się go wyhamować przed końcem pasa. By uniknąć zderzenia z urządzeniami lotniskowymi skręcił i zatrzymał samolot na wale otaczającym bazę.

Uszkodzony samolot Lockheed Martin F-16I Soufa, który wypadł z pasa w bazie Ramon / Zdjęcie: Israeli Defense Force via @yoavzitun

Powodem incydentu była awaria hamulców samolotu. Członkom jego załogi udało się bezpiecznie opuścić kabinę. Także na ziemi nikomu nic się nie stało.

Uszkodzony samolot to Lockheed Martin F-16I Soufa nr rej. 493, nr ser. YD-047 z 119. eskadry The Bat. Podobno wrócił z misji treningowej. Na jedynym dostępnym zdjęciu jest jednak uzbrojony w bojową bombę kierowaną GBU-38 JDAM (Joint Direct Attack Munition, Spice 1000 w wyposażeniu Hejl HaAvir, 2018-03-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.