Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe F-15 dla Izraela?

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 02 listopada 2015

Izrael zażądał od USA dostarczenia eskadry samolotów wielozadaniowych F-15 jako kompensacji w zamian za zniesienie sankcji nałożonych na Iran.

Zdjęcie: MO Izraela

Według izraelskich mediów kwestia ta została uzgodniona podczas niedawnego spotkania szefów resortów obrony obydwu państw w Waszyngtonie. Izraelczycy chcą, aby F-15 pozostały główną siłą bojową Hejl HaAvir (izraelskich wojsk lotniczych).

Szczegóły porozumienia nie zostały podane do publicznej wiadomości. Nieoficjalnie wiadomo, że Izraelczycy chcieliby nabyć samoloty z pewnymi elementami opracowanymi dla F-15 Silent Eagle, przystosowane do przenoszenia konforemnych zbiorników paliwa i większej ilości uzbrojenia, z wyposażeniem dostarczonym przez rodzimych producentów (Dozbrojony Eagle , 2015-09-17).

Obecnie Hejl HaAvir mają na stanie 25 F-15I Ra’am, z których najmłodsze liczą sobie 16 lat (Modernizacja F-15I, 2013-10-16) i 58 starszych F-15A/B/C/D Baz (na zdjęciu ostatni z wymienionych typów). W celu zapewnienia odpowiednich zdolności bojowych dowódcy izraelskich wojsk lotniczych zamierzają pozyskać także przemiennopłaty V-22 Osprey, wielozadaniowe samoloty transportowo-tankujące KC-46A Pegasus, dodatkowe samoloty wielozadaniowe F-35A i bomby penetrujące przeznaczone do niszczenia bunkrów i obiektów silnie umocnionych (Izrael kupuje kolejne F-35, 2015-02-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.