Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy E190-E2 dla Air Astana

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 17 grudnia 2018

Air Astana, narodowy przewoźnik Kazachstanu, zaprezentował swój pierwszy odrzutowiec komunikacji regionalnej Embraer 190-E2. Przewoźnik odbierze jeszcze cztery samoloty tego modelu do końca przyszłego roku. Wszystkie są dzierżawione od AerCap.

Efektowne malowanie Embraera 190-E2 Air Astana, przedstawiające głowę irbisa śnieżnego, ma zwrócić uwagę na problem ochrony gatunków zagrożonych wymarciem / Zdjęcia: Embraer

Pierwszy E190-E2 Air Astana ma efektowne malowanie, przedstawiające głowę irbisa śnieżnego na nosowej części kadłuba. Zwierzę to jest oficjalnym symbolem Kazachstanu, a malowanie samolotu ma zwrócić uwagę na problem ochrony gatunków zagrożonych wymarciem.

Wszyscy w Air Astana są zadowoleni z odebrania naszego pierwszego E190-E2 i czekają na jego sprawne wejście do służby i przeszkolenie naszych pilotów. Znamy E-Jety dobrze i mamy duże oczekiwania co do ich nowej generacji pod względem ekonomii, wpływu na środowisko i poziom komfortu i wygody dla naszych pasażerów – powiedział prezes Air Astana Peter Foster.

Nasi pasażerowie, pracownicy i cały Kazachstan doceniają niesamowity wizerunek irbisa śnieżnego na naszym nowym samolocie. Irbis śnieżny uosabia prężność i ambicje naszego narodu, a my wszyscy staramy się ocalić dla potomności   te wspaniałe stworzenia przed wyginięciem – dodał Peter Foster.

Jesteśmy zaszczyceni mogąc dostarczać nasze najbardziej nowoczesne samoloty Air Astana. Dla producenta nie ma lepszej nagrody, niż rozwój działalności klienta dzięki naszym produktomi. Decyzja Air Astany o dołączeniu do programu E2 jest kolejnym miernikiem zaufania do rodziny samolotów komunikacyjnych Embraera – podkreślił prezes i dyrektor generalny Embraer Commercial Aviation John Slattery.

Pierwszy E190-E2 Air Astana wykona 19 grudnia lot z Astany do Armaty, a regularne loty komercyjne rozpocznie w styczniu 2019. Dostawa nowego samolotu oznacza początek modernizacji floty Air Astana, w skład której wchodzi obecnie m.in. 9 Embraerów 190. Pierwszy z nich został dostarczony w 2011.

Zdaniem Petera Fostera zasięg E190-E2, wynoszący ok. 5300 km, umożliwi kazachskim liniom otwarcie nowych kierunków do miast w Europie Wschodniej i Chinach. Najdalsze miejsca, do jakich E190 Air Astana docierają z Ałmaty, to Tbilisi, Baku i Dubaj.

Foster twierdzi, że linie lotnicze zostały poinformowane przez innego operatora E190-E2 – skandynawskie linie Widerøe – że samoloty tego modelu mogą zapewnić 17-% oszczędność paliwa w porównaniu do pierwszą generacją E-Jetów podczas przelotu trwającego ok. 2h. Według niego daje to duże możliwości uruchomienia połączeń do miejsc, które są o wiele bardziej odległe, niż moglibyśmy sobie wyobrazić (Air Astana powiększają siatkę , 2018-06-07, Wideroe odebrały pierwszego Embraera 190-E2, 2018-04-05).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra