Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze JLTV trafią do jednostek US Army

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 grudnia 2018

W 2019 pierwsze samochody opancerzone JLTV 4x4 trafią do jednostek liniowych US Army.

W 2019 rozpocznie się przekazywanie samochodów opancerzonych JLTV 4x4 do jednostek liniowych US Army / Zdjęcie: US Army

US Army poinformowała, że pierwszą jednostką wyposażoną w nowe samochody opancerzone Joint Light Tactical Vehicle (JLTV) 4x4 będzie 1. Pancerny Brygadowy Zespół Bojowy (1st Armored Brigade Combat Team) wchodzący w skład 3. Dywizji Piechoty (3rd Infantry Division), który stacjonuje w Fort Stewart w Georgii. Dostawy wozów mają rozpocząć się w styczniu i potrwać do marca. Ogółem, do 1. ABCT trafić ma ok. 500 samochodów JLTV 4x4.

Samochody opancerzone JLTV 4x4 produkowane są przez Oshkosh Defense z Wisconsin na mocy kontraktu z 2015 (Oshkosh Defense wygrał JLTV, 2015-08-26). Dotąd producent dostarczył siłom zbrojnym USA ponad 2600 wozów tego modelu, które zamawiano w ramach kontraktów na produkcję niskoseryjną. Oshkosh Defense oczekuje od Departamentu Obrony USA podjęcia decyzji o rozpoczęciu montażu seryjnych wozów (Ogromne zamówienie na JLTV, 2018-11-28).

Ogółem siły zbrojne USA mają pozyskać ok. 60 tys. samochodów terenowych JLTV 4x4, z czego nieco ponad 49 tys. ma trafić do US Army a ponad 9 tys. do Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC). Koszt programu zakupowego oblicza się na ok. 23 mld USD (86 mld zł). Nowe wozy mają zastąpić wiekowe pojazdy rodziny High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle (HMMWV). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra