Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Trening strzelecki w PKW Afganistan

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 08 stycznia 2019

Żołnierze IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan i wojskowi z USA uczestniczyli w treningu strzeleckim w ramach szkolenia uzupełniającego.

Żołnierze IX zmiany PKW Afganistan i wojskowi z USA podczas treningu strzeleckiego / Zdjęcia: st. chor. sztab. Marek Nadolski, PKW Afganistan

Głównym celem zajęć było doskonalenie wcześniej nabytych umiejętności w posługiwaniu się bronią etatową oraz umiejętności w prowadzeniu ognia na celność i skupienie, a także strzelanie sytuacyjne. Żołnierze prowadzili ogień z pistoletów samopowtarzalnych Glock 17 i karabinków Beryl.

Ze względu na charakter zadań, które wykonują żołnierze oraz w związku z przebywaniem w strefie działań wojennych, podczas zajęć skupiono się na wykonywaniu strzelania dynamicznego, najbardziej zbliżonego do sytuacji w której wojskowi będą mogli się znaleźć.

Pod koniec grudnia żołnierze IX zmiany PKW Afganistan rozpoczęli wykonywanie zadań w rejonie misji (Przekazanie dowodzenia i ćwiczenia PKW Afganistan, 2018-12-17). Kontyngent sformowany jest przez 20. Brygadę Zmechanizowaną z Bartoszyc i inne jednostki wojskowe.

Na podstawie informacji kpt. mar. Daniela Mazura, PKW Afganistan
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.