Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Plutony ochrony PKW Afganistan rozpoczęły działalność

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 06 lipca 2018

Po przeprowadzonych szkoleniach żołnierze 1. i 2. plutonu ochrony sformowanych przez Hetmańską 34. Brygadę Kawalerii Pancernej w Żaganiu rozpoczęli swoją działalność w ramach VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan.

Żołnierze plutonów ochrony PKW Afganistan na misji / Zdjęcia: por. Paweł Przepiórka, 34. BKPanc.

Do głównych zadań żołnierzy plutonów ochrony należy zapewnienie bezpiecznych warunków do pracy i szkoleń prowadzonych przez doradców. Wojskowi wykonują swoje obowiązki w czasie realizacji zadań misji, takich jak doradzanie i szkolenie narodowych sił bezpieczeństwa Afganistanu.

Niebawem po dotarciu w rejon misji żołnierze plutonów ochrony przeszli dwudniowe specjalistyczne szkolenie, które prowadzono pod nadzorem instruktorów z USA (Szkolenie Guardian Angels, 2018-06-28). Pierwszego dnia specjaliści zapoznali szkolonych z teorią. Dzień później uczestnicy szkolenia realizowali praktyczne czynności z zakresu ochrony.

W połowie czerwca żołnierze VIII zmiany PKW Afganistan przejęli obowiązki w ramach misji (Przekazanie dowodzenia w PKW Afganistan, 2018-06-15). Trzon kontyngentu stanowią żołnierze z 34. Brygady Kawalerii Pancernej, wspierani przez wojskowych z m.in. 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Na podstawie informacji mjr Tomasza Rylicha, 34. BKPanc.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.