Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekazanie dowodzenia i ćwiczenia PKW Afganistan

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 17 grudnia 2018

W ubiegłym tygodniu w bazie Bagram odbyło się oficjalne przekazanie dowodzenia między dowódcami VIII i IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan. Przeprowadzono również trening z zakresu ochrony bazy.

W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne przekazanie dowodzenia między dowódcami VIII i IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan. Przeprowadzono również trening z zakresu ochrony bazy / Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Nadolski, PKW Afganistan

W uroczystej zbiórce udział wzięli m.in.: ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w New Delhi, dr. hab Adam Burakowski, Gubernator Prowincji Parwan, Fazluddin Ayaar, dowódca Afghan Military Police w prowincji Parwan, gen. dyw. Safiullah Safi, dowódca bazy Bagram, gen. bryg. Daniel Conley oraz główny kapelan misji Resolute Support, płk Kenneth Sorenson. Dowódcę Operacyjnego Rodzaju Sił Zbrojnych reprezentował płk Waldemar Gołębiowski.

Od tego momentu zadania misji wykonywać będzie IX zmiana PKW Afganistan sformowana przez 20. Brygadę Zmechanizowaną z Bartoszyc oraz innych jednostek wojskowych. Pożegnanie żołnierzy wyjeżdżających do Afganistanu nastąpiło pod koniec listopada na placu apelowym brygady w garnizonie Morąg (Pożegnanie kolejnej zmiany PKW Afganistan, 2018-11-27).

Zastąpili oni w Afganistanie wojskowych VIII zmiany PKW Afganistan, którzy swoje obowiązki wypełniali od czerwca (Przekazanie dowodzenia w PKW Afganistan, 2018-06-15). Trzon kontyngentu stanowili żołnierze z 34. Brygady Kawalerii Pancernej, wspierani przez wojskowych z m.in. 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (Plutony ochrony PKW Afganistan rozpoczęły działalność, 2018-07-06).

W ubiegłym tygodniu w PKW Afganistan przeprowadzono również trening z zakresu ochrony bazy (ang. Force Protection). Prowadzący zajęcia mjr Paweł Chołody przedstawił tematykę, która obejmowała teoretyczne i praktyczne zachowanie się żołnierzy podczas ataku na bazę (Ground Attack). Po ogłoszeniu alarmu, zgodnie z przydzielonymi rejonami odpowiedzialności żołnierze zajęli stanowiska na wieżach, przy bramach wjazdowych oraz w schronach na terenie PMC BAF (Polish Military Compound Bagram Airfield).

Celem treningu było sprawdzenie funkcjonowania systemu ochrony bazy oraz przygotowanie całego stanu osobowego do realizacji zadań na wyznaczonych stanowiskach w razie sytuacji kryzysowej. Tego typu treningi stanowią integralną część zadań polskich żołnierzy w ramach misji Resolute Support na terenie bazy Bagram i są elementem przygotowania ich na każdą okoliczność.

Na podstawie informacji kpt. mar. Daniela Mazura, PKW Afganistan
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.