Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekazanie dowodzenia w PKW Afganistan

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 15 czerwca 2018

14 czerwca w bazie Bagram w Afganistanie odbyło się oficjalne przekazanie dowodzenia między dowódcami VII i VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

W czwartek w bazie Bagram przekazano dowodzenie Polskim Kontyngentem Wojskowym Afganistan / Zdjęcia: por. Monika Wywiórka, 34. Brygada Kawalerii Pancernej

W uroczystej zbiórce udział wzięli m.in.: Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w New Delhi, dr. hab Adam Burakowski, senator Afganistanu Saleh Mahmmad Lalagul, zastępca dowódcy misji Resolute Support, gen. bron. Richard Cripwell, dowódca sił specjalnych na Afganistan, gen. dyw. Albert E. Elton oraz dowódca bazy Bagram, gen. bryg. Tery Williams. Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych reprezentował płk Piotr Siemiński.

Od tego momentu zadania misji realizować będzie VIII zmiana, której trzon stanowią żołnierze z 34. Brygady Kawalerii Pancernej, wspierani przez wojskowych z m.in. 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Na przełomie kwietnia i maja zakończono certyfikację zmiany, którą prowadzono m.in. w ramach ćwiczenia pk. Kabul VIII (Zakończono certyfikację VIII zmiany PKW Afganistan, 2018-05-02).

Powracający do kraju żołnierze VII zmiany PKW Afganistan swoją misję rozpoczęli w grudniu ub.r. (Przekazanie dowodzenia w Afganistanie, 2017-12-11). Trzon zmiany stanowili wojskowi z 10. BKPanc (Żołnierze 10.BKPanc. wylecieli do Afganistanu, 2017-12-01). Ponad siedemdziesięciu z około dwustu trzydziestu członków misji służy na co dzień w świętoszowskiej brygadzie. Pozostali wydzieleni zostali z innych jednostek Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych.

Na podstawie informacji mjr Tomasza Rylicha, 34. BKPanc.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.