Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Estońskie plany zakupowe

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Obrona terytorialna, 05 lutego 2019

Estońskie ministerstwo obrony zatwierdziło plan rozwoju Eesti Kaitsevägi (rodzimych sił zbrojnych) na lata 2020-2023, którego celem jest polepszenie zdolności i gotowości bojowej. Jak stwierdził minister obrony Jüri Luik, najważniejszym elementem planu są ludzie, którzy służą w Eesti Kaitsevägi. W 2018, wspólnie z dowódcą sił zbrojnych, postanowiliśmy podnieść średnie wynagrodzenie żołnierzy służby czynnej z 30% do 33% powyżej przeciętnego wynagrodzenia w Estonii – stwierdził minister Luik.

Estońskie wojska lotnicze otrzymają w 2019 dwa samoloty transportowe C-145A Skytruck / Zdjęcie: USSOCOM

Plan rozwoju zakłada polepszenie zdolności dowodzenia, wsparcia i zakupy sprzęt dla nowo powołanego do życia dowództwa zajmującego się działaniami w cyberprzestrzeni.

Eesti Õhuvägi (wojska lotnicze) otrzymają w 2019 w prezencie od US Air Force Special Operations Command dwa samoloty transportowe C-145A Skytruck, wyprodukowane w Polsce w 2009. Obecnie Eesti Õhuvägi mają na stanie tylko pojedynczy samolot szkolno-bojowy Aero L-39 Albatros i 4 śmigłowce Robinson R44 (USA wycofują Skytrucki, 2015-07-16).

Natomiast Eesti Merevägi (marynarka wojenna) ma otrzymać dwie nowe jednostki i mobilne radary obserwacyjne, a ochotnicza Kaitseliit (Liga Obrony) – dofinansowanie w wysokości 43 mln euro rocznie, do 2023.

Plan zakłada także zakupy nowych typów uzbrojenia strzeleckiego i przeciwpancernego oraz okularowych wzmacniaczy obrazu i kamizelek kuloodpornych (Estonia zamawia amunicję do granatników Carl-Gustaf, 2018-07-20, Estonia zamówiła haubice K9, 2018-06-27, Eurosatory 2018: Estonia kupuje kolejne Mistrale, 2018-06-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra