Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy rakiet Jars

Wojska lądowe, 13 października 2014

W trzecim kwartale 2014 rosyjskie wojska strategiczne odebrały 5 nowych rakiet Jars. W br. mają ich otrzymać łącznie 22.

Rosyjskie Wojska rakietowe specjalnego przeznaczenia (RWSN) w trzecim kwartale br. odebrały 5 nowych kompleksów strategicznych z rakietami Jars (Udany test Jarsa, 2014-04-14). Trafiły one do miejsc bazowania wyznaczonych dywizji rakietowych. W skład kompleksów Jars wchodzą mobilne, lądowe wyrzutnie rakietowe.

Przyjęcie przez RWSN nowych kompleksów odbyło się jednego dnia. Uzupełniły je urządzenia pomocnicze. Chodzi m.in. o 6 wozów zabezpieczenia dyżurów bojowych i 12 systemów szkolenia i przygotowania operacyjnego.

Międzykontynentalna rakieta balistyczna Jars powstała jako rozwinięcie rakiety Topol-M (Udany test Topola, 2013-12-30). W odróżnieniu od niej może przenosić 3-4 oddzielnie naprowadzane głowice z ładunkami jądrowymi. Jarsy dostarczane są zarówno w wersji mobilnej, jak i bazowania stacjonarnego. W listopadzie ub.r. RIA Nowosti informowała, że w 2014 RWSN mają otrzymać 22 rakiety Jars.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.