Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wybrano bazy Raiderów

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 marca 2019

Dowództwo US Air Force podało do publicznej wiadomości nazwy baz, w których stacjonować będą jednostki  wyposażone w nowe bombowce strategiczne B-21 Raider.

/ Ilustracja: USAF

Jako preferowana lokalizacja dla pierwszej jednostki szkoleniowej i operacyjnej B-21 wybrana została baza Ellsworth w Dakocie Pd. Kolejnymi bazami, które otrzymają do wyposażenia Raidery będą Whiteman AFB w Missouri i Dyess AFB w Teksasie. Na wybór miała wpływ minimalizacja kosztów podczas przezbrajania, możliwość maksymalnego ponownego wykorzystania obiektów i zmniejszenie kosztów ogólnych. Ostateczne decyzje w tej kwestii zostaną podjęte w 2021.

Baza Ellsworth została wybrana jako pierwsza lokalizacja, ponieważ ma wystarczającą ilość miejsca i istniejących urządzeń niezbędnych do przyjęcia samolotów przy najniższych kosztach i minimalnym oddziaływaniu operacyjnym ze wszystkich w/w trzech baz.

Te trzy bazy dobrze nadają się dla bombowców B-21. Spodziewamy się, że pierwszy Raider zostanie dostarczony wojsku w połowie lat 2020. a kolejne samoloty będą stopniowo przekazywane do w/w trzech baz – powiedziała sekretarz US Air Force Heather A. Wilson.

Po odebraniu wystarczającej do wykonywania zakładanych zadań liczby B-21 US Air Force będą stopniowo wycofywać ze służby użytkowane obecnie B-1B Lancer i B-2A Spirit. Bombowce B-52H Stratofortress, które mają pozostać w służbie do 2050, nadal będą stacjonować w Barksdale AFB w Luizjanie i Minot AFB w Dakocie Pn. (Europejskie tournee B-52 , 2019-03-22).

B-21 Raider będzie bombowcem strategicznym dalekiego zasięgu, o dużej przeżywalności, zdolnym do penetracji przestrzeni powietrznej przeciwnika za pomocą różnorodnego uzbrojenia – dodał szef sztabu US Air Force gen. David L. Goldfein (Udane testy bomby jądrowej B61-12, 2018-07-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.