Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Airbus Helicopters otworzy zakłady w Gyula

Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 29 maja 2019

Airbus Helicopters i rząd Węgier zdecydowały, że w mieście Gyula w komitacie Békés, na wschodzie kraju powstaną nowe zakłady lotnicze. Placówka zostanie zbudowany od podstaw i będzie pełnić rolę rdzenia powstającego węgierskiego klastra lotniczego.

W zakładach w Gyula będą wytwarzane metalowe elementy układów przeniesienia napędu śmigłowców wszystkich typów produkowanych Airbus Helicopters / Zdjęcie: Bartosz Głowacki  

Decyzję ogłosili w Budapeszcie dyrektor generalny Airbus Helicopters Bruno Even i komisarz rządowy ds. krajowego przemysłu obronnego i koordynacji modernizacji technicznej sił zbrojnych Węgier Gáspár Maróth. Pod koniec 2018 przedstawiciele obydwu stron podpisali porozumienie o długoterminowej współpracy przemysłowej w ramach projektów lotniczych.

W zakładzie będą wytwarzane metalowe elementy układów przeniesienia napędu śmigłowców wszystkich typów produkowanych Airbus Helicopters. Produkcja ma rozpocząć się w 2021. Rząd węgierski planuje też pozyskanie zdolności obróbki powierzchniowej, a węgierska akademia lotnicza zamierza wesprzeć nowy zakład Airbusa szkoląc jego przyszłych pracowników. Nowy podmiot gospodarczy przyjmie formę spółki joint venture Airbusa i węgierskiego skarbu państwa. Airbus obejmie większość udziałów w spółce I będzie zarządzał jej działaniem.

Węgry oferują nam możliwość wdrożenia strategii opartej na specjalizacji naszych zakładów oraz budowy kompleksu lotniczego od podstaw, zgodnie z najnowocześniejszymi wymaganiami przemysłowymi. Możemy także polegać na wykwalifikowanych i dobrze wykształconych węgierskich pracownikach. Nie mogę się doczekać dnia, gdy Węgry dołączą do globalnej rodziny Airbus Helicopters jako nowy jej członek – powiedział Bruno Even (Węgry zamawiają H225M, 2018-12-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.