Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Milion godzin nalotu CH-53E USMC

Lotnictwo wojskowe, 11 lipca 2019

Flota ciężkich śmigłowców transportowych Sikorsky CH-53E Super Stallion używanych przez US Marine Corps (amerykański korpus piechoty morskiej) wylatała milion godzin. Pierwsze wiropłaty tego typu weszły do służby w 1981 (Elephant walk MV-22 i CH-53, 2019-06-12).

Obecnie marines dysponują 142 śmigłowcami CH-53E Super Stallion / Zdjęcie: USMC

Obecnie marines dysponują 142 CH-53E, które służą one do transportu żołnierzy, sprzętu i zaopatrzenia. 25 z nich przeszło już tzw. RESET – prace naprawcze i modernizacyjne, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności konstrukcji oraz wydłużenie trwałości użytkowej do 2032.

W 2024 do rąk lotników USMC mają trafić pierwsze seryjne śmigłowce CH-53K King Stallion, które zastąpią w służbie CH-53E. Docelowo marines mają mieć na stanie 200 CH-53K (Problemy CH-53K, 2019-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.