Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Awanse oficerskie w Grupie WB

Ludzie, Przemysł zbrojeniowy, 23 lipca 2019

Zasłużeni pracownicy Grupy WB – doradca zarządu Wojciech Komorniczak i zastępca dyrektora ds. rozwoju Krzysztof Pawełek – zostali decyzją Ministra Obrony awansowani na stopnie oficerskie. Uroczystość miała miejsce dzisiaj, 23 lipca, w siedzibie Grupy WB w Warszawie.

Awanse na stopnie oficerskie otrzymali  Wojciech Komorniczak i Krzysztof Pawełek (w środku, od lewej) / Zdjęcia: Grupa WB

Akty mianowania na kolejne stopnie wojskowe wręczył Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, płk dr Zdzisław Małkowski. Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej nr 1005 z dnia 14 maja 2019, Wojciech Komorniczak awansowany został na stopień kapitana, a Krzysztof Pawełek na stopień podpułkownika. W uroczystości dział wzięli także Szef Wydziału Mobilizacyjnego ppłk Zbigniew Mikusek oraz reprezentujący zarząd Grupy WB prezes Piotr Wojciechowski i wiceprezes Adam Bartosiewicz, a także zaproszeni goście.

Płk Małkowski przedstawił osiągnięcia zawodowe i pogratulował nominowanym oraz  podziękował prezesowi Wojciechowskiemu. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego podkreślił fakt, że w środowisku kadry Grupy WB jest miejsce dla przedstawicieli wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych. Jest to wyróżnienie wskazujące na zaufanie Ministerstwa Obrony Narodowej dla Grupy WB – powiedział prezes Piotr Wojciechowski, dziękując płk. Małkowskiemu i jednocześnie gratulując awansowanym.

GRUPA WB od 2011 jest przedsiębiorcą o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym, realizując zadania na rzecz obronności państwa w zakresie mobilizacji gospodarki, militaryzacji, planowania operacyjnego, szkolenia obronnego oraz zadań wynikających z obowiązków państwa-gospodarza. Spółka corocznie realizuje zadanie polegające na utrzymaniu w czasie pokoju mocy produkcyjnych i remontowych, niezbędnych do realizacji zadania określonego w Programie Mobilizacji Gospodarki szczegółowo opisanego w Zadaniu na okres zagrożenia wojennego na potrzeby obrony państwa (Polskie radary na chorwackich drogach, 2019-07-05, Warmate dla Australii , 2019-02-28, FlyEye dostarczone wojsku, 2018-12-20).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.