Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oferty na LTAMDS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 sierpnia 2019

Trzech oferentów przedstawiło US Army swoje propozycje dotyczące nowego radaru, jaki zostanie pozyskany w ramach projektu Lower Tier Air and Missile Defense Sensor (LTAMDS) i zastąpi AN/MPQ-65 wchodzące obecnie w skład systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot. O kontrakt ubiegają się Raytheon, Northrop Grumman i Lockheed Martin we współpracy z Elta Systems.

Dostawy nowych radarów, zakupionych w ramach projektu LTAMDS, mają zostać zrealizowane do 2031 / Zdjęcie: US Army

Oferty zostały złożone po próbach poligonowych. Po analizie danych z testów i ocenie złożonych ofert US Army wskaże dostawcę do 30 września bieżącego roku. Pierwsza partia 6 radarów ma zostać wprowadzona do wyposażenia do 2022. Następnie planowany jest zakup kolejnych 16 urządzeń, po jednym dla każdego batalionu Patriot. Nowy radiolokator ma współpracować z radarami Sentinel, a do czasu ich wycofania również z AN/MPQ-65.

Od nowego radaru LTAMDS oczekuje się zdolności do pracy dookolnej, pełnej integracji z IBCS, zastosowania modułów na bazie azotku galu i lepszej współpracy z pociskami PAC-3.

Zakup nowego radiolokatora dla US Army jest istotny także z punktu widzenia Polski, ponieważ w ramach II fazy programu Wisła zostanie wybrany nowy dookolny radiolokator, zapewne tożsamy z amerykańskim urządzeniem (Modernizacja niemieckich Patriotów, 2019-07-30, 713 mln USD za IBCS, 2019-03-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.