Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oferty na LTAMDS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 sierpnia 2019

Trzech oferentów przedstawiło US Army swoje propozycje dotyczące nowego radaru, jaki zostanie pozyskany w ramach projektu Lower Tier Air and Missile Defense Sensor (LTAMDS) i zastąpi AN/MPQ-65 wchodzące obecnie w skład systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot. O kontrakt ubiegają się Raytheon, Northrop Grumman i Lockheed Martin we współpracy z Elta Systems.

Dostawy nowych radarów, zakupionych w ramach projektu LTAMDS, mają zostać zrealizowane do 2031 / Zdjęcie: US Army

Oferty zostały złożone po próbach poligonowych. Po analizie danych z testów i ocenie złożonych ofert US Army wskaże dostawcę do 30 września bieżącego roku. Pierwsza partia 6 radarów ma zostać wprowadzona do wyposażenia do 2022. Następnie planowany jest zakup kolejnych 16 urządzeń, po jednym dla każdego batalionu Patriot. Nowy radiolokator ma współpracować z radarami Sentinel, a do czasu ich wycofania również z AN/MPQ-65.

Od nowego radaru LTAMDS oczekuje się zdolności do pracy dookolnej, pełnej integracji z IBCS, zastosowania modułów na bazie azotku galu i lepszej współpracy z pociskami PAC-3.

Zakup nowego radiolokatora dla US Army jest istotny także z punktu widzenia Polski, ponieważ w ramach II fazy programu Wisła zostanie wybrany nowy dookolny radiolokator, zapewne tożsamy z amerykańskim urządzeniem (Modernizacja niemieckich Patriotów, 2019-07-30, 713 mln USD za IBCS, 2019-03-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.