Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Produkcja pocisków MBDA w Indiach

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 19 września 2019

Koncern MBDA poinformował dziś, 19 września, że podpisał z Bharat Dynamics Limited (BDL) umowę dotyczącą montażu, integracji i prób w Indiach kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze Mistral i ASRAAM. Memorandum o porozumieniu sygnowali 12 września podczas wystawy DSEI w Londynie George Kyriakides, dyrektor ds. międzynarodowej współpracy przemysłowej w MBDA oraz kmdr rez. Siddharth Mishra, prezes i dyrektor zarządzający BDL.

Memorandum o porozumieniu podpisali dyrektor ds. międzynarodowej współpracy przemysłowej w MBDA George Kyriakides oraz prezes i dyrektor zarządzający BDL kmdr rez. Siddharth Mishra / Zdjęcie: MBDA

BDL jest głównym integratorem indyjskich systemów uzbrojenia i dostarczyło już klientom w kraju i za granicą ponad 130 000 systemów uzbrojenia. MBDA ma udaną historię współpracy z BDL w ostatnich 50 latach. Jej rezultatem jest wyprodukowanie w Indiach już ponad 50 tys. pocisków.

Pierwszym samolotem Bharatiya Vāyu Senā (BVS, wojsk lotniczych Indii) przystosowanym do przenoszenia pocisków ASRAAM jest samolot uderzeniowy Jaguar (Francja podaruje Indiom Jaguary?, 2017-07-27).

Mistral został  zaoferowany indyjskim siłom zbrojnym w celu spełnienia ich wymagań dotyczących obrony powietrznej bardzo krótkiego zasięgu. Dzięki współpracy z koncernem HAL, indyjskim producentem statków powietrznych, została pomyślnie zakończona integracja pocisków Mistral ATAM ze śmigłowcami Dhruv i LCH (LCH odpala Mistrala, 2019-01-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.