Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykańskie Patrioty wesprą Saudów

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 01 października 2019

Po ataku rebeliantów Huti na rafinerię w Abqaiq w Arabii Saudyjskiej z 14 września Amerykanie wyślą sprzęt i żołnierzy do ochrony terytorium Królestwa. O zamiarze wysłania wsparcia dla Saudów poinformował rzecznik Pentagonu, Jonathan Hoffman (Atak na największą rafinerię na świecie, 2019-09-14).

Amerykanie wyślą do Arabii Saudyjskiej baterię zestawów OP Patriot / Zdjęcie: US Army

Do Arabii Saudyjskiej trafi bateria zestawów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot, 4 radary AN/MPQ-64 Sentinel i około 200 amerykańskich żołnierzy. Siły te mają zapewnić bezpieczeństwo cywilnej i wojskowej infrastruktury krytycznej i stanowić projekcję siły w regionie.

Wydano także zgodę na podniesienie do stanu podwyższonej gotowości (PTDO – Prepare To Deploy Orders) dwóch dodatkowych baterii Patriotów i baterii THAAD ze składu US Army. W wypadku rosnącego zagrożenia atakiem dodatkowe baterie mają być gotowe do szybkiego transportu i wzmocnienia sojusznika.

Jak napisał w komunikacie Jonathan Hoffman: Jest ważne, by pokazać te działania jako demonstrację naszego zaangażowania na rzecz partnerów, bezpieczeństwa i stabilności w regionie Bliskiego Wschodu.

Interesującą decyzją jest wysłanie przez Amerykanów razem z baterią Patriotów radarów obserwacji dookolnej AN/MPQ-64 Sentinel. W ten sposób mogą oni skutecznie uzupełnić sektorowe pokrycie radarowe Patriotów, przynajmniej częściowo niwelując ich największą słabość.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.