Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dla NATO Su-57 to Zbrodniarz

Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 30 października 2019

Według informacji portalu Scramble na Facebooku, NATO nadało seryjnym rosyjskim myśliwcom stealth Su-57 kryptonim Felon. Po polsku – Zbrodniarz. W łagodniejszym tłumaczeniu może oznaczać przestępcę lub człowieka, który uczynił coś bardzo złego.

Przedseryjny Su-57 w locie. Jeszcze nie Zbrodniarz... / Zdjęcie: MO FR

NATO nadaje własne oznaczenia uzbrojeniu powstającemu u naszych wschodnich sąsiadów od czasów ZSRS. Wtedy miały one większe znaczenie niż dziś, bo często nie znano jego oficjalnych nazw. Po zakończeniu Zimnej Wojny to nazewnictwo straciło sens, ale nadal jest stosowane.

Do tej pory program budowy rosyjskiego myśliwca wielozadaniowego nowej generacji miał w NATO kryptonim Frazor. Stosowano go zarówno do samego programu PAK FA, jak i prototypów nowego samolotu – T-50. Wraz z nadaniem seryjnym myśliwcom oficjalnego oznaczenia Su-57 urzędnicy Sojuszu zdecydowali o zmianie kryptonimu (36 Su-35 dla Turcji?, 2019-10-26, Wspólny lot S-70 i Su-57, 2019-09-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.